Pozycjonowanie 24.11.2015
Krzysztof Marzec

default-bkg

[Narzędzia] Website Auditor

Na warsztat dobrego audytora składa się wiele narzędzi i choć praca powinna odbywać się na żywym organizmie, często przy użyciu konsoli programisty to wielu rzeczy nie da się sprawdzić bez dobrego crawlera.

Czytaj dalej »

Podczas tegorocznego okresu przedświątecznego, według przewidywań Google, ogromną rolę mogą odegrać materiały wideo, a w szczególności reklamy TrueView. Według ostatniej analizy kampanie TrueView nie tylko podnoszą świadomość marki ale również wzmacniają intencje zakupowe: Czytaj dalej »

Display Select Keyword to „ulepszone” kampanie reklamowe skierowane na Sieć Reklamową Google. Jak na razie nie są dostępne na wszystkich kontach AdWords. Założenie Display Select Keyword jest takie, że reklamy kierowane są bardzo precyzyjnie na użytkowników zainteresowanych naszymi produktami. Czytaj dalej »

Pozycjonowanie 11.11.2015
Krzysztof Marzec

[Narzędzia] SEO SpyGlass

[Narzędzia] SEO SpyGlass

Analiza linków to temat szeroki i nie kończy się na Search Console. Szczególnie gdy w grę wchodzi analiza linków konkurencji, do której nie mamy dostępu w Search Console. Od razu nasuwają się nam rozwiązania takie jak Majestic lub Ahrefs, ale nie są one pozbawione jednej dużej wady. Narzędzia te są popularne, stąd bardzo często blokowane na zapleczach i nie tylko. Wiele serwisów z założenia blokuje ich crawlery ze względu na zjadane zasoby. I tu z pomocą przychodzi nam SEO SpyGlass, testowane przeze mnie w wersji 6.8.

Czytaj dalej »

W dniach 5-6 listopada w Krakowie odbył się finał długo wyczekiwanej piątej edycji #e-biznes festiwal. Pod hasłem „Zmieniamy spojrzenie na e-marketing” organizatorzy przemierzyli niemal całą Polskę, promując dobre praktyki związane z promowaniem marki, mediami społecznościowymi oraz zagadnieniami SEO. Oprócz prelekcji prowadzonych przez specjalistów z danych dziedzin, odbyły się również dwie debaty eksperckie oraz praktyczne warsztaty dotyczące Big Data i Customer Service. Czytaj dalej »

Rank Tracker  to program, który informuje o rankingu strony w wyszukiwarkach. Monitoring strony jest jednym z najbardziej rozbudowanych na rynku. Warto dodać, że polska wersja jest bardzo dobrze przetłumaczona, dzięki czemu mimo dość wielu funkcji – w łatwy sposób odkryjemy i wykorzystamy na miarę swoich możliwości narzędzie. Czytaj dalej »

Szkolenie z AdWords/Analytics/SEO/Content Marketingu i FacebookAds na poziomie podstawowym. Już za tydzień startujemy ze szkoleniem z zakresu promocji sklepów internetowych. Zachęcam o tyle, że pierwszy raz udało się, aby trzech Certyfikowanych Trenerów AdWords prowadziło tak szerokie szkolenie.

Czytaj dalej »

W ostatnich miesiącach roku Google szczególnie mocno podkreśla remarketing, jako to narzędzie, które może znacznie podnieść poziom konwersji.

Czytaj dalej »

Chciałbyś porozmawiać o promocji swojej strony lub kampanii? Albo po prostu poznać nas osobiście? A może zjeść pyszniutkie, świeżutkie krówki, które opuściły fabrykę zaledwie wczoraj? Zatem zapraszamy na stoisko A26 na Stadion Narodowy – środa, 14.10.2015 w Warszawie.

Czytaj dalej »

Od jakiegoś czasu wiele systemów analitycznych, w tym Google Analytics, prezentuje dane uszkodzone przez spam. Spam, którego prekursorem na dużą skalę był Semalt.com, służy atakującemu w dwóch głównych kierunkach. Jednym z nich jest obecność w Google Analytics, co powoduje popularność wśród właścicieli witryn i analityków.

Czytaj dalej »

Pozycjonowanie

Social Media