Jakiś czas temu moje poszukiwanie alternatywy dla moat.com i rozczarowanie brakiem danych dla polskich reklam  w similarweb.com spowodowało, że trafiłem na BoxOfAds. Potrzebowałem narzędzia, które po wskazaniu reklamodawcy pokazywało jego przeszłe i aktualne reklamy displayowe. Oczywście weterani branży wiedzą, że podobne dane nt. reklam AdWords można znaleźć w Semstorm ale to tylko dane z wyszukiwarki, mi potrzebne były konkretne reklamy graficzne. Czytaj dalej »

W marcu Google wprowadziło możliwość przesyłania na YouTube filmów sferycznych 360 stopni. Oglądanie takich filmów jest możliwe w przeglądarce Chrome oraz aplikacji Youtube na Androida lub iOS.

Natomiast tydzień temu Google na swoim blogu poinformowało o wprowadzeniu reklam 360 stopni. Nowy typ reklam umożliwia zupełnie nowy sposób interakcji, widzowie mogą obejrzeć reklamę z każdej strony w prosty sposób zmieniając kąt patrzenia. Czytaj dalej »

W jaki sposób rozpocząć przygodę z Google Tag Manager? Najlepiej od lektury przewodników i blogów z przygotowanej przez nas listy. Czytaj dalej »

W ramach Analytics Academy dostępny jest obecnie już piąty kurs, tym razem dotyczy on Google Tag Managera. Jeszcze do 24 lipca można zdobyć certyfikat z tego kursu.
Sam kurs jak zwykle jest doskonale przygotowany i zawiera nagrania wideo oraz czytelnie przygotowane instrukcje ze screenami, dzięki czemu w przystępny sposób można przyswoić podstawy Tag Managera. Czytaj dalej »

Sposób w jaki wyszukujemy informacje zmienia się cały czas. Stale rosnąca część użytkowników Internetu przegląda strony z komórki i dokonuje z niej zakupów. Wiele biznesów jednak o tym nie wie i nie rozumie po co im strona mobilna czy kampania marketingu w mobile. Postanowiłem przygotować prosty raport, który obrazuje jak duży udział mają obecnie wyszukiwania mobilne, czyli ze smartfonów i tabletów.

Czytaj dalej »

Bez kategorii 04.05.2015
Krzysztof Marzec

Jak ulepszyć Majestic ?

Jak ulepszyć Majestic ?

Dziś nietypowo i mam prośbę o wsparcie do całej branży SEM w Polsce :)

Czytaj dalej »

Aktualności 30.03.2015
Katarzyna Marzec

Festiwal SEO 2015 Katowice

Festiwal SEO 2015 Katowice

W tym roku 29 maja odbędzie się kolejny, bo już trzeci Festiwal SEO w Katowicach. Już dziś zapraszamy! Czytaj więcej.

Czytaj dalej »

Reklamy robimy dla ludzi i  w  myśl tego powinniśmy się ich chociaż trochę zrozumieć. Jeśli reklamujemy nasz sklep z zabawkami, a odwiedziła go kobieta – wyświetlmy zabawki edukacyjne. Jeśli to był mężczyzna – zdalnie sterowane spalinowe samochodziki, którymi można rozpędzić się do 60km/h. Zdecydowanie lepszy efekt. A mówiąc poważnie – w Google Display Network mamy dużo użytkowników, których wiek, płeć i stan rodziny są nam znane – wykorzystajmy to do kierowania lepszych, bardziej precyzyjnych reklam.

Czytaj dalej »

Mobilna swatka, która pomaga znaleźć interesujące wizualnie osoby działa już na ponad 10 mln urządzeń przenośnych. Tinder przebojem wdarł się do smartfonów mieszkańców USA, teraz coraz częściej można spotkać go także w telefonach Polaków. Bardzo prosta aplikacja pomaga nam znaleźć osoby, które mieszkają niedaleko nas, mają podobne zainteresowania, znajomych i przede wszystkim – podobają nam się wizualnie. Ponieważ coraz więcej użytkowników korzysta z Tindera, ale być może nie wszyscy, którzy chcieliby zacząć, mają smartfony lub smartfony z kompatybilnym systemem, przygotowałam krótki poradnik, w jaki sposób zainstalować Tindera na komputerze z systemem Windows.

Czytaj dalej »

Dziś dwie ciekawostki prosto od Majestic, jednego z najlepszych narzędzi do analizy linków.

Czytaj dalej »

Pozycjonowanie

Google AdWords

Social Media