We wrześniu 2015 Google wprowadził nowe rozszerzenie do kampanii AdWords – rozszerzenie informacji w witrynie. Do tekstu reklamowego możemy teraz dodać więcej informacji o zawartości strony internetowej. Czytaj dalej »

Bez kategorii 30.09.2015
Krzysztof Marzec

[Trendy] Tesla w Google

[Trendy] Tesla w Google

Warto korzystać z danych Google, które są na wyciągniecie ręki. Proste zależności między wyszukiwaniem można przełożyć na trendy i badać na ich podstawie zmiany rynku. Z tą myślą zaczynamy serie prostych analiz, trzymając się zasady, że artykuł musi być zwięzły, prosty i do przyswojenia w maksymalnie trzy minuty.

Czytaj dalej »

AdWords 28.09.2015
Krzysztof Marzec

Google AdWords Customer Match

Google AdWords Customer Match

Stało się to, na co wielu czekało – podczas Advetising Week Google zapowiedział nową usługę – Customer Match. W wielkim skrócie, usługa umożliwi przesłanie do Google baz maili aby lepiej celować  reklamami. Customer Match pozwala załadować listę adresów e-mail, które można dopasować do  użytkownikom zalogowanych Google, nie naruszając ich prywatności. Stąd można już planować i budować kampanie i reklamy zaprojektowane specjalnie w celu dotarcia do odbiorców.


Czytaj dalej »

AdWords 25.09.2015
Katarzyna Nogaj

Reklamy w Gmailu (GSP) mobilne

Reklamy w Gmailu (GSP) mobilne

W poprzednim poście opisałam ogólnie reklamy w Gmailu, natomiast w tym poście chciałam skupić się na porównaniu wyników kampanii w zależności od urządzenia.

Reklama GSP jest wyświetlana w różny sposób w zależności od urządzenia, z którego się korzysta. Na komputerze wyświetlane są one w zakładce „Oferty”, co oznacza, że trzeba świadomie przejść do tej zakładki, żeby zobaczyć reklamy. Natomiast na komórkach oraz tabletach reklamy w zwiniętym formacie wyświetlane są w widoku głównym razem ze wszystkimi mailami.  Czytaj dalej »

Od 16 września 2015 reklamy Gmail Sponsored Promotions są dostępne dla wszystkich reklamodawców, wcześniej były one dostępne tylko dla wybranych kont, które spełniały warunki dziennego poziomu wydatków oraz długości trwania kampanii. Czytaj dalej »

AdWords 03.09.2015
Krzysztof Marzec

Zmiany w reklamach AdWords TrueView

Zmiany w reklamach AdWords TrueView

Google wprowadza kolejne ułatwienia w systemie AdWords. Bez żadnych rewolucji dla samych formatów reklamowych i reklamodawców system ułatwi zarządzanie reklamami TrueView, doskonale znanymi głównie z YouTube. Już teraz można zaktualizować swoje konto do nowych ustawień. Czytaj dalej »

Od 20 lipca 2015 roku można zdawać po polsku nowy certyfikat AdWords z reklamy mobilnej. Kurs przygotowujący do egzamin również jest już dostępny po polsku. Czytaj dalej »

Jakiś czas temu moje poszukiwanie alternatywy dla moat.com i rozczarowanie brakiem danych dla polskich reklam  w similarweb.com spowodowało, że trafiłem na BoxOfAds. Potrzebowałem narzędzia, które po wskazaniu reklamodawcy pokazywało jego przeszłe i aktualne reklamy displayowe. Oczywście weterani branży wiedzą, że podobne dane nt. reklam AdWords można znaleźć w Semstorm ale to tylko dane z wyszukiwarki, mi potrzebne były konkretne reklamy graficzne. Czytaj dalej »

W marcu Google wprowadziło możliwość przesyłania na YouTube filmów sferycznych 360 stopni. Oglądanie takich filmów jest możliwe w przeglądarce Chrome oraz aplikacji Youtube na Androida lub iOS.

Natomiast tydzień temu Google na swoim blogu poinformowało o wprowadzeniu reklam 360 stopni. Nowy typ reklam umożliwia zupełnie nowy sposób interakcji, widzowie mogą obejrzeć reklamę z każdej strony w prosty sposób zmieniając kąt patrzenia. Czytaj dalej »

W jaki sposób rozpocząć przygodę z Google Tag Manager? Najlepiej od lektury przewodników i blogów z przygotowanej przez nas listy. Czytaj dalej »

Pozycjonowanie

Google AdWords

Social Media