„Chcę to!” obok „Lubię to!”

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 08.2012
 

Chcieć to móc. Z tego samego założenia wychodzi twórca Facebooka. A ponieważ dzięki swojemu majątkowi może nieco więcej niż inni, w najbliższym czasie na Facebooku prawdopodobnie pojawi się nowy przycisk „Chcę!”. Stare, poczciwe „Lubię to!” może już poczuć oddech konkurencji na plecach.

Pierwsze przypuszczenia dotyczące nowego przycisku pojawiły się już pod koniec czerwca, kiedy programista Tom Waddington, pracujący przy Facebooku, odkrył w jego kodzie tag „< fb:wants >”.  Informację o pracach prowadzonych nad nowym przyciskiem podał CNN Money, który z kolei powołuje się na raport Gene’a Munstera z firmy Piper Jaffray.  Munster w swoim raporcie podkreśla marketingowe znaczenie takie przycisku. Dzięki „Chcę!” czy też „Chcę to!” analogicznie do wcześniejszego „Lubię to!” mielibyśmy okazję poinformować naszych znajomych o tym, czego potrzebujemy. Lista takich materialnych pragnień użytkowników to prawie dekalog dla firm oferujących produkty i usługi. Cóż, mówią, że marzenia się spełniają. Być może wkrótce będziemy mogli poinformować wszystkich, o czym marzymy najbardziej.

Justyna Mądro
Były pracownik na stanowisku Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży. Aktualnie: Menedżer ds. marketingu e-commerce w Multibrand Decofire.pl.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...
Przewiń do góry