Jakiś czas temu padł na użytkowników Facebooka blady strach, gdyż w eter poszła informacja, że na pytanie „czy na facebooku widać kto oglądał profil?” można będzie nareszcie odpowiedzieć twierdząco. A przecież wiadomo, że wiele osób zastanawia się permanentnie, czy na facebooku jest podglądacz. Jak sprawa wygląda teraz?

Otóż, rzeczywiście, plany były,  ale nie wyniknęło z nich wiele. Nie wdrożono w życie takiego systemu, jaki funkcjonuje np. na naszej klasie, i który odpowie nam, czy na facebooku widać kto ogląda profil. Możemy więc spać bezpiecznie. Ale co jednak, jeśli naprawdę jesteśmy bardzo ciekawi i nie damy za wygraną poszukując coraz to nowych sposobów na to, by sprawdzić czy na facebooku widać że oglądałam czyjś profil.

Jest taka możliwość, ale niestety, bardzo czasochłonna i mało efektywna. Jeśli jednak z jakiejkolwiek przyczyny chcemy wiedzieć czy na facebooku można zobaczyć kto oglądał mój profil, odpowiadamy, tak – można.

Jak to zrobić? Start-up WholsLive zaprojektował i stworzył wtyczkę do przeglądarki, która jest w stanie pokazać nam, kto ogląda w tym samym czasie daną stronę oraz pozwala twierdząco odpowiedzieć na nurtujące pytanie czy na facebooku widać kto ogląda profil.

Wtyczka WholsLive działa na zasadzie czatu na Facebookowego, a tym, że panel z listą osób dostępnych online pojawia się z lewej strony okna, a ponieważ logowanie odbywa się przez Facebook Connect, wszyscy pojawiają się pod prawdziwymi danymi (imię oraz nazwisko).

Wtyczka daje możliwość wysyłania wiadomości do wszystkich osób obecnych w danej chwili na stronie, jak i prowadzenia rozmów z nimi, a co więcej, można ustalać za jej pośrednictwem swój status dostępności.
Wtyczka daje nam możliwość sprawdzania, kto faktycznie ogląda nasz profil. Niestety, aby to sprawdzić, należy obserwować cały czas swoje konto lub co najwyżej nagrywać film i obejrzeć go później.

Justyna
Autor:

Justyna Mądro

Od 3 lat pracuje na stanowisku specjalisty ds. social marketingu w agencji interaktywnej Deva Group. Interesuje się działaniami SEM.

O blogu

Szukasz informacji ze świata Search Engine Marketingu?

Znalazłeś.

Starannie wyselekcjonowane wiadomości i nowości przygotowywane są przez ekspertów DevaGroup w oparciu o ponad setkę źródeł oraz własne testy i doświadczenia.

Zapraszamy do lektury!

Znajdź nas w Google+

Ostatnie wpisy

Social Linkblog


Pozycjonowanie

Social Media