Facebook użyteczny dla telewizji

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 09.2013
 

Facebook ogłosił, że chce dostarczać stacjom telewizyjnym dane, o tym, jak użytkownicy serwisu reagują na emitowane przez stacje programy. Facebook będzie wysyłał co tydzień raporty ze statystykami do czterech telewizyjnych gigantów: ABC, NBC, Fox i CBS.

Raporty mają zawierać informacje o tym, jaki ruch generują programy emitowane przez te telewizje. Pod uwagę będą brane statusy, lajki, komentarze. Raporty będa zawierały także dane publikowane w prywatnych postach użytkowników. Portal zapewnia jednak, że będą one zbierane anonimowo i przedstawiane w sposób zbiorczy, by chronić prywatność użytkowników.

Dane mają pomóc telewizjom w analizie gustu odbiorców oraz dopasowania do ich potrzeb ramówki. Dla Facebooka jest to natomiast szansa na rywalizację z Twitterem, który jest częściej wykorzystywany w komentowaniu bieżących informacji na antenie.

Justyna Mądro
Były pracownik na stanowisku Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży. Aktualnie: Menedżer ds. marketingu e-commerce w Multibrand Decofire.pl.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...
Przewiń do góry