Facebook kryzysowy

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 04.2013
 

Wielu właścicieli firm niejednokrotnie przekonało się, że kryzysy w ich przedsiębiorstwach zdarzają się zazwyczaj w piątek wieczorem, kiedy pracownicy czekają w rozleniwieniu na weekend. Sotrender postanowił przyjrzeć się najbardziej problematycznym sytuacjom, które przydarzyły się różnym markom na Facebooku na początku 2012 r.

Przebadano 19 kryzysów w social media, m.in. dotyczących ACTA, utworzenia profilu anty NC+, kryzysu marki Play czy tygodnika „Uważam Rze”. Raport opisuje, jak zmienia się układ sił w relacji klient-firma. Zwraca także uwagę na dobre i złe praktyki oraz znaczenie zachowania administratorów w trakcie radzenia sobie z zaistniałą sytuacją kryzysową.

Osoby, które protestują bardzo często nie należą do grupy docelowej firmy. Nie były również wcześniej zaangażowane w komunikację z marką. Zazwyczaj wysokie zaangażowanie można zaobserwować u osób, które sytuacja związana z firmą dotknęła bezpośrednio lub tych, którzy przyłączali się do protestów pod wpływem znajomych.

Raport do pobrania tutaj.

Justyna Mądro
Były pracownik na stanowisku Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży. Aktualnie: Menedżer ds. marketingu e-commerce w Multibrand Decofire.pl.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...
Przewiń do góry