Facebook chce kupić Skype?

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 05.2011

Jak donosi Reuters (największa na świecie międzynarodowa multimedialna agencja informacyjna dostarczająca wiadomości o tematyce finansowo-biznesowej) , Facebook i Google toczą oddzielne batalie na temat przejęcia programu Skype. Otóż dwa wiarygodne źródła mówią, że CEO Facebooka, czyli Mark Zuckerberg prowadzi konwersację z Skype odnośnie ewentualnego kupna firmy lub przekształcenia jej w formę joint venture.

Przejęcie Skype przez Facebooka oznaczałoby stworzenie nowej usługi użytkownikom serwisu społecznościowego, która miałaby zachęcać do pozostania już zarejestrowanych użytkowników w serwisie i do pozyskiwania nowych.

Szacuje się, że program Skype na chwilę obecną wart jest od 3 do 4 miliardów dolarów. Nie chcąc wprowadzać Was w błąd, trzeba dodać, że żaden z gigantów nie potwierdził (ani też nie zaprzeczył) krążącym po internecie pogłoskom. Wiadomo natomiast, że Skype ma w planach (jako kolejna z możliwości zwiększenia dochodów) wypuszczenie akcji, co ma nastąpić w drugiej połowie tego roku. Jednak domniemany zysk z akcji byłby 2-krotnie mniejszy niż ewentualna sprzedaż programu.

Firmom Skype i Facebook udało się do tej pory współpracować w październiku ubiegłego roku, podczas tworzenia programu Skype 5.0 dla środowiska Windows, który zawierał zakładkę Facebooka umożliwiającą bezpośredni kontakt z naszymi przyjaciółmi. Dlatego też można stwierdzić, że obydwie firmy nie są sobie obce i przyszła współpraca jest bardzo prawdopodobna.

Co sądzicie o tych planach? Czy używacie programu Skype? Czy będziecie go dalej używać po ewentualnym przejęciu? Czekamy na Wasze opinie…

Justyna Mądro
Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...
Chcesz spróbować? ikona widgetu

Zadzwoń do eksperta Google Ads,
aby otrzymać

375 zł bonus na reklamę

bezpłatną analizę konta

wstępny plan strategii Google Ads

estymację kosztów i efektów

dopasowaną ofertę

Zadzwoń do nas pod numer
800 880 991

Zadzwoń do eksperta
od pozycjonowania,
aby otrzymać

bezpłatną analizę potencjału

niezobowiązującą wycenę

dopasowaną ofertę

Zadzwoń do nas pod numer
800 880 991

Zadzwoń do eksperta
od Facebook Ads,
aby otrzymać

bezpłatną analizę potencjału

niezobowiązującą wycenę

dopasowaną ofertę

Zadzwoń do nas pod numer
800 880 991