Facebook coraz mocniejszy

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 04.2011

Facebook staje się coraz to popularniejszy – każdego dnia rejestrują się tysiące nowych użytkowników. Zobaczmy w takim razie, jak wyglądają statystyki?

Facebook rozrósł się bardzo w pierwszym kwartale 2011 roku. Całkowita liczba użytkowników wzrosła z 585 milionów aż do 665 milionów. To oznacza, że ponad 80 milionów nowo zarejestrowanych użytkowników przybyło z początkiem roku 2011. Jeżeli Facebook utrzyma stałą prędkość rozwoju, to już za niedługo przekroczy barierę 700 milionów użytkowników oraz – co możemy tylko przypuszczać – stanie się to pod koniec tego roku.

Prawie 30% nowych kont zostało stworzone przez grupę wiekową między 18 a 24 lata. Ta grupa wiekowa uważana jest za najmocniejszą na Facebooku i liczy ponad 210 milionów użytkowników.

Drugim największym udziałowcem w przyroście jest grupa 25-34 lata z prawie 20 milionami nowych kont, a łączna ilość kont tego przedziału wiekowego to 174 miliony.

Pewnie Was nie zdziwi fakt, że na 3 miejscu uplasowała się grupa 35-44 lata z prawie 11 milionami nowo zarejestrowanych kont i o łącznej ilości 90 milionów kont na FB.

Dzięki tym statystykom, możemy stwierdzić, że ponad 72% nowo zarejestrowanych użytkowników to ludzie z przedziału 18-44 lata, którzy łącznie posiadają 475 mln kont.

Facebook staje się umacnia się na pierwszym miejscu portali społecznościowych na świecie, rozprzestrzeniając się do nowych państw i zachęcając tysiące nowych użytkowników każdego dnia. Postaramy się na bieżąco śledzić jego rozwój i informować Was na bieżąco.

Justyna Mądro
Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...
Chcesz spróbować? ikona widgetu

Zadzwoń do eksperta Google Ads,
aby otrzymać

375 zł bonus na reklamę

bezpłatną analizę konta

wstępny plan strategii Google Ads

estymację kosztów i efektów

dopasowaną ofertę

Zadzwoń do nas pod numer
800 880 991

Zadzwoń do eksperta
od pozycjonowania,
aby otrzymać

bezpłatną analizę potencjału

niezobowiązującą wycenę

dopasowaną ofertę

Zadzwoń do nas pod numer
800 880 991

Zadzwoń do eksperta
od Facebook Ads,
aby otrzymać

bezpłatną analizę potencjału

niezobowiązującą wycenę

dopasowaną ofertę

Zadzwoń do nas pod numer
800 880 991