Facebook coraz mocniejszy

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 04.2011
 

Facebook staje się coraz to popularniejszy – każdego dnia rejestrują się tysiące nowych użytkowników. Zobaczmy w takim razie, jak wyglądają statystyki?

Facebook rozrósł się bardzo w pierwszym kwartale 2011 roku. Całkowita liczba użytkowników wzrosła z 585 milionów aż do 665 milionów. To oznacza, że ponad 80 milionów nowo zarejestrowanych użytkowników przybyło z początkiem roku 2011. Jeżeli Facebook utrzyma stałą prędkość rozwoju, to już za niedługo przekroczy barierę 700 milionów użytkowników oraz – co możemy tylko przypuszczać – stanie się to pod koniec tego roku.

Prawie 30% nowych kont zostało stworzone przez grupę wiekową między 18 a 24 lata. Ta grupa wiekowa uważana jest za najmocniejszą na Facebooku i liczy ponad 210 milionów użytkowników.

Drugim największym udziałowcem w przyroście jest grupa 25-34 lata z prawie 20 milionami nowych kont, a łączna ilość kont tego przedziału wiekowego to 174 miliony.

Pewnie Was nie zdziwi fakt, że na 3 miejscu uplasowała się grupa 35-44 lata z prawie 11 milionami nowo zarejestrowanych kont i o łącznej ilości 90 milionów kont na FB.

Dzięki tym statystykom, możemy stwierdzić, że ponad 72% nowo zarejestrowanych użytkowników to ludzie z przedziału 18-44 lata, którzy łącznie posiadają 475 mln kont.

Facebook staje się umacnia się na pierwszym miejscu portali społecznościowych na świecie, rozprzestrzeniając się do nowych państw i zachęcając tysiące nowych użytkowników każdego dnia. Postaramy się na bieżąco śledzić jego rozwój i informować Was na bieżąco.

Justyna Mądro
Były pracownik na stanowisku Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży. Aktualnie: Menedżer ds. marketingu e-commerce w Multibrand Decofire.pl.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...
Przewiń do góry