Facebook już nie jest cool

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 10.2013
 

Nastolatki to trudna grupa docelowa. Z kolei amerykańskie nastolatki to nie tylko trudna grupa docelowa, ale też niezbyt lojalni internauci. Z najnowszych badań agencji Pipe Jaffray’s wynika, że korona mediów społecznościowych należy się Instagramowi. A ponieważ Instagram należy do Facebooka, można powiedzieć, że wszystko wciąż pozostaje w rodzinie.

Jesienią ubiegłego roku aż 42% amerykańskich nastolatków uznało Facebook za najważniejszy portal społecznościowy. Obecnie liczba spadła prawie dwukrotnie, osiągając wynik 23%. Dużo natomiast zyskał Instagram. Rok temu 12% badanych wskazywało na serwis do wymiany zdjęć jako niekwestionowanego lidera, a obecnie aż 23% nastolatków przyznałoby Instagramowi pierwsze miejsce. Twitter praktycznie nie zmienił swojego wyniku, uzyskując wynik 26% w porównaniu do 27% głosów z ubiegłego roku.

Aż 17% badanych wskazało odpowiedź „Inne”. W ubiegłym roku było to tylko 2% internautów. Być może, istnieje więc jakiś niszowy portal, o którym w najbliższym czasie zrobi się równie głośno jak o Facebooku.

 

Justyna Mądro
Były pracownik na stanowisku Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży. Aktualnie: Menedżer ds. marketingu e-commerce w Multibrand Decofire.pl.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...
Przewiń do góry