Facebook oskarżony

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 02.2013
 

Facebook został pozwany za naruszenie patentów przez  wdrożenie „Lubię to!” i Osi czasu. Kto jest prawdziwym autorem?

Powyższe pomysły należą prawnie do już nieżyjącego holenderskiego informatyka Joannesa Jozefa Everardusa Van Der Meera – człowieka, który wymyślił funkcjonalność bliźniaczo podobną do tych umieszczonych na Facebooku. Holender wymyślił interaktywny dziennik, w który miałyby się układać chronologicznie treści zaciągane z różnych źródeł z internetu.

Twórca zmarł w 2004 roku, niedługo po rozpoczęciu działań Facebooka. Miał plan by skomercjalizować swoje pomysły na domenie Surfbook.com. Niestety, nie zdążył tego uczynić. Teraz rodzina zmarłego upomina się o sprawiedliwość w sądzie.

Co sądzicie o całym wydarzeniu? Czy nie macie czasem wrażenia, że Mark z ukradzionych pomysłów stworzył machinę, która napędza cały świat? Odsyłamy też do filmu o powstaniu Facebooka – on wiele wyjaśni 🙂

Justyna Mądro
Były pracownik na stanowisku Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży. Aktualnie: Menedżer ds. marketingu e-commerce w Multibrand Decofire.pl.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...
Przewiń do góry