Facebook wprowadzi datę ważności postów?

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 09.2014
 

Dobra wiadomość dla wszystkich moderatorów fan page’y. Od dawna mamy możliwość ustawienia i zaplanowania postów, które zostaną opublikowane w dowolnym dniu oraz o dowolnej godzinie. Facebook testuje właśnie jeszcze jedną funkcjonalność – możliwe, że wkrótce będziemy mogli publikować także posty i planować termin, w którym mają zostać usunięte.

O testowaniu nowej funkcji mówi się już od kilku dni, informował o tym także „The Huffington Post”. Taka opcja może okazać się bardzo wygodna zwłaszcza dla klubów, restauracji czy pubów, które co jakiś czas organizują konkretne wydarzenia, dzięki temu mają możliwość poinformowania swoich fanów np. o koncercie, ale od razu po terminie taka informacja może zniknąć.

Rzecznik Facebooka powiedział we wtorek dziennikarzom „The Huffington Post”, że serwis testuje opcję usuwania opublikowanych wpisów. Fazą testów objęte są wersje przeznaczone na iOS. W tym czasie w sieci pojawiły się zrzuty ekranu przedstawiające możliwość kasowania postów po upłynięciu odpowiednio: 1, 3, 6 12, 24 godzin oraz 2 lub 7 dni.

facebookw

Gdzie jeszcze nowa funkcja może znaleźć zastosowanie? Być może spodoba się osobom, które chcą tylko przez krótki czas informować o miejscu swojego pobytu, charakterze związku, w którym przebywają. Sprawdzi się to również w przypadku jednorazowych akcji czy zbiórek charytatywnych. Planowanie usuwania postów może być także próbą uspokojenia użytkowników, którzy z coraz większą uwagą podchodzą do kwestii swojej prywatności.

Justyna Mądro
Były pracownik na stanowisku Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży. Aktualnie: Menedżer ds. marketingu e-commerce w Multibrand Decofire.pl.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...
Przewiń do góry