Facebook wspiera inicjatywę Internet.org

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 08.2014
 

Facebook znalazł się na liście serwisów wspierających nową aplikację, która ma wspomóc mieszkańców krajów rozwijających się i umożliwić im dostęp do internetu. Obecnie szacuje się, że dostęp do internetu ma około 2,7 mld osób.

Do projektu Internet.org dołączyły najbardziej znane marki na świecie. Swoje wsparcie zaoferowały m.in. Ericsson, Nokia, Opera, Samsung, MediaTek i oczywiście Facebook. Wszystkie przedsiębiorstwa chcą zwiększyć popularność internetu oraz poszerzyć możliwości w krajach, gdzie dostęp do sieci nie jest powszechny. Opracowano koncepcję stworzenia tanich smartfonów oraz urządzenia umożliwiającego swobodne przeglądanie internetu.

Właśnie ruszyła aplikacja, dzięki której użytkownicy mają możliwość dostępu do wybranych serwisów, takich jak Facebook, Wikipedia, Google oraz AccuWeather. Internet.org może poprawnie funkcjonować dzięki współpracy z lokalnymi dostawcami internetu. Na samym początku aplikacja będzie dostępna w Zambii. Projekt idealnie sprawdzi się na telefonach tych osób, które nie mają wykupionych pakietów danych.

Justyna Mądro
Były pracownik na stanowisku Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży. Aktualnie: Menedżer ds. marketingu e-commerce w Multibrand Decofire.pl.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...
Przewiń do góry