Glancee dołącza do Facebooka

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 05.2012
 

Po przejęciu aplikacji Instagram, właściciel Facebooka zdecydował się na kolejną fuzję. Jak widać apetyt rośnie w miarę jedzenia. Kolejną przystawką stała się służąca geolokalizacji, aplikacja Glancee.

Przez dwa lata działalności tysiące ludzi nawiązywało nowe znajomości pod wspólnym mianownikiem Glancee. Aplikację określa się mianem „friendly talking”. Jej zadaniem jest wyszukiwanie osób o podobnych zainteresowaniach, dzięki czemu nasi nowi rozmówcy będą mieli więcej wspólnych tematów niż tylko uniwersalny temat pogody. Być może pytanie „Co tam panie w polityce?” będzie już zadawane tylko politykom, a niezręczna cisza przestanie uwierać swoją częstotliwością.

Dzięki wykorzystaniu uruchomionej w styczniu aplikacji Open Graph, która publikuje na tablicy użytkownika informacje o jego aktywności, Glancee przeszuka najbliższą okolicę i znajdzie najciekawszą osobę do rozmowy. Teraz więc nie musimy rozsyłać na prawo i lewo zaproszeń do nieznanych użytkowników, bo nowa aplikacja pomoże nam dużo lepiej zbadać wirtualny grunt. Wcześniej usługa była dostępna na platformach iOS i Android. Informowała w krótkich powiadomieniach o wspólnych znajomych oraz potencjalnie ciekawych dla nas osobach. Dzięki połączeniu z Facebookiem być może zacznie pełnić rolę swatki na miarę XXI w.

Justyna Mądro
Były pracownik na stanowisku Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży. Aktualnie: Menedżer ds. marketingu e-commerce w Multibrand Decofire.pl.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...
Przewiń do góry