Imię Twojej komórki

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 06.2012
 

Imię jest ulubionym rzeczownikiem większości osób. Wie o tym każdy podwórkowy Azor czy grzejący nasze kolana mruczek. Zazwyczaj z polotem nazywany „Kici Kici”. Na Facebooku co jakiś czas pojawia się łańcuszek, który zapewnia, że możemy poznać także imię naszego telefonu. Jak to działa?

Nokia 3310 doskonale zna swoje imię – nieraz była wyzywana od „cegieł”. Inne komórki z określeniem swojej tożsamości mogą mieć nieco większy problem. Łańcuszek na Facebooku oferuje następującą możliwość:
Sprawdź jak ma na imię twój telefon!
1) Weź ostatnie trzy cyfry ze swojego numeru telefonu, np. XYZ;
2) Zapisz to jako @+[XYZ:0]
3) Teraz usuń gwiazdkę;
4) Zapisz to w dowolnym komentarzu na Facebooku.

To działa!
W komentarzu rzeczywiście pojawia się imię i nazwisko. Czyli naszej komórce pozostawałoby tylko czekanie na chrzest? Nie do końca. Po pierwsze może być prawosławna, a po drugie: liczba wpisywana w komentarzu jest równocześnie numerem jednej z pierwszych 999 osób, które założyły konto na Facebooku. Można to sprawdzić wpisując w przeglądarkę adres:
http://facebook.com/123 – i dowolnie wymienić trzy ostatnie cyfry

W instrukcji pojawia się @ oraz nawiasy, które zmieniają kod liczbowy w nazwę profilu. Łańcuszek przywołuje więc osobę, znajdującą się w pierwszym tysiącu posiadaczy facebookowych kont. Kiedy my z wypiekami na twarzy przeszukiwaliśmy zasoby naszej-klasy.pl, najbliżsi znajomi Marka Zuckerberga zaczynali tworzyć tę ogromną, społecznościową machinę. Właściwie należy im się coś od życia, nawet jeśli to tylko przywołanie nazwiska. W końcu każdy lubi słyszeć/czytać swoje imię.

Justyna Mądro
Były pracownik na stanowisku Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży. Aktualnie: Menedżer ds. marketingu e-commerce w Multibrand Decofire.pl.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...
Przewiń do góry