Internet.org coraz bardziej się rozwija

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 10.2014
 

Internet.org czyli globalne partnerstwo, którego orędownikiem jest Mark Zuckerberg, ma docelowo zapewnić dostęp do internetu 5 mld ludzi. Facebook właśnie poinformował, że projekt zaczął funkcjonować w kolejnym kraju.

Internet.org dostępny jest już dla abonentów Tigo w Tanzanii. Aplikacja zadebiutowała w Zambii, umożliwiając abonentom Airtel w lipcu korzystanie z bezpłatnego internetu. Teraz mamy kolejny kraj, którego mieszkańcy mogą przeglądać użyteczne strony związane ze zdrowiem, edukacją, finansami, ofertami pracy, komunikacją, informacjami lokalnymi oraz usługami, nie ponosząc przy tym opłat za pobrane pakiety danych.

Oprócz Facebooka, członkami i założycielami projektu są takie marki jak Ericsson, MediaTek, Nokia, Opera, Qualcomm i Samsung.

Justyna Mądro
Były pracownik na stanowisku Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży. Aktualnie: Menedżer ds. marketingu e-commerce w Multibrand Decofire.pl.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...
Przewiń do góry