Jak stworzyć stronę powitalną?

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 05.2011
 

Prowadząc własnego Fan Page’a cały czas zastanawiamy się w jaki sposób zwiększyć ilość naszych fanów. Każdy z nas chciałby, aby ta liczba rosła w oczach i była jak największa. Z tego powodu od dłuższego czasu bardzo popularne, a teraz wręcz regułą, stały się strony powitalne czy też inaczej nazywając : zakładki startowe (z ang. landing page). Co to jest i dlaczego jest to bardzo pomocne? Strona powitalna jest statyczną stroną na naszym fan klubie, która za zadanie ma zachęcić gości do kliknięcia przycisku „Lubię to”, bądź pozostania na naszym fan page’u.

Dodatkowo bardzo ciekawym rozwiązaniem, jakie umożliwia Facebook, jest stworzenie treści dla gości, która po kliknięciu „Lubię to” automatycznie zmienia się na inną. W ten sposób możemy tworzyć ciekawe efekty, jeszcze bardziej oddziaływające na przybyszów.

Poniżej przedstawiamy widok przykładowej strony powitalnej PRZED i PO zostaniu fanem.

Zapytacie się, dlaczego taka rzecz lepiej nakłania użytkowników do zostania fanem? Powodów jest kilka… Pierwszy z nich to forma reklamy. Większość stron powitalnych ma za zadanie skupiać wzrok gości na przycisku „lubię to” i do tego celu używane są przeróżnego typu strzałki, wskaźniki (co jest widoczne również w powyższym przykładzie). Drugi powód to przekaz informacji. Osobie niezorientowanej, która wchodzi na Fan Page’a, nie jest łatwo wywnioskować z tablicy postów o czym jest dana strona i czy odpowiada jego zainteresowaniom. Tworząc stronę startową w łatwy i prosty sposób informujemy użytkowników o treści naszej strony.

A teraz odpowiedź na pytanie tytułowe : Jak stworzyć stronę powitalną?

Krok 1 : Static HTML: iframe tabs

Sposobów jest kilka, jednak przedstawię najłatwiejszy i najszybszy. W celu zrobienia strony startowej skorzystamy z aplikacji : Static HTML: iframe tabs. Tutaj należy zaznaczyć, że musimy mieć prawa administratora naszego Fan Page’a. W przeciwnym razie nie będziemy w stanie dodać aplikacji do naszej strony. Po wejściu na witrynę aplikacji, klikamy w prawym górnym rogu : „Przejdź do aplikacji”, po czym pojawi się nam możliwość wyboru (w przypadku większej ilości Fan Page’ów) naszej strony.

Wybieramy Fan Page, akceptujemy i przechodzimy na naszą stronę. Na pierwszy rzut oka, wydawać by się mogło, że nic się nie zmieniło, jednak w lewym menu strony pojawiła się nowa zakładka : „Welcome”.

Krok 2 : Treść/kod strony powitalnej

Po przejściu w tą zakładkę będziemy w stanie edytować 2 pola. Pierwsze z nich jest to tekst/ kod (dopuszczalny HTML, CSS, JavaScript) dla gości, natomiast drugie pole pokaże się użytkownikom po kliknięciu znacznika „Lubię to”. W naszym przypadku (zdjęcie powyżej) wstawione mamy tylko 2 wersje obrazka. Zapisujemy zmiany i pozostaje nam ostatnia rzecz do zrobienia, a mianowicie zmiana ustawień Fan Page’a.

Krok 3 : Ustawienia

Musimy ustawić jeszcze naszą stronę powitalną jako główną. Przechodzimy do Edytuj stronę -> Zarządzaj uprawnienami -> Domyślna zakładka. W tym miejscu ustawiamy, że zakładka Welcome ma być domyślną i zapisujemy zmiany. Od tego momentu nasi przybysze po wejściu na Fan Page nie widzą tablicy, a wcześniej stworzoną wiadomość powitalną.

Justyna Mądro
Były pracownik na stanowisku Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży. Aktualnie: Menedżer ds. marketingu e-commerce w Multibrand Decofire.pl.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (1 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...
Przewiń do góry