Mobilna swatka, która pomaga znaleźć interesujące wizualnie osoby działa już na ponad 10 mln urządzeń przenośnych. Tinder przebojem wdarł się do smartfonów mieszkańców USA, teraz coraz częściej można spotkać go także w telefonach Polaków. Bardzo prosta aplikacja pomaga nam znaleźć osoby, które mieszkają niedaleko nas, mają podobne zainteresowania, znajomych i przede wszystkim – podobają nam się wizualnie. Ponieważ coraz więcej użytkowników korzysta z Tindera, ale być może nie wszyscy, którzy chcieliby zacząć, mają smartfony lub smartfony z kompatybilnym systemem, przygotowałam krótki poradnik, w jaki sposób zainstalować Tindera na komputerze z systemem Windows.

Od razu zaznaczę, że jest to pewna hybryda, która nie zawsze będzie działać płynnie, ale nada się dla osób, które chcą po prostu zobaczyć „z czym to się je”, a nie mają zgodnego telefonu. Operacja polega na instalacji emulatora Androida, następnie instalacji marketu Google Play, do tego będzie potrzebna aplikacja Fake GPS, aby określić nasze obecne położenie i na samym końcu – instalacji Tindera.

1. Na samym początku pobieramy emulator androida BlueStacks z tej strony.

1

2. Po zapisaniu w dowolnie wybranym miejscu na naszym komputerze, rozpoczynamy instalację.

2

3. Na starszych komputerach instalacja może trwać pewien czas. Po jej zakończeniu zobaczymy obraz taki jak na poniższym zrzucie ekranu, zatwierdzamy wszystkie komunikaty dotyczące usługi lokalizacji.

3

 

4. W lewym górnym rogu wybieramy przycisk „Search”.

19

5. W polu wyszukiwania wpisujemy dowolną frazę i wybieramy Search Play.

5a

6. Pojawi się komunikat, klikamy „Continue”.

6

7. Dodajemy konto Google, jeśli takiego nie mamy, klikamy na „Nowe”, jeżeli już zakładaliśmy je wcześniej, klikamy na przycisk „Istniejące”.

7

8. Logujemy się na swoje konto Google i przechodzimy przez kolejne okna, tworzenie i przywracanie kopii zapasowej i komunikację możemy odhaczyć, jeżeli nie chcemy dodatkowych opcji.

9

9. Ponownie klikamy „Continue”.

10

10. Logujemy się na swoje konto Google.

11

11. Kończymy konfigurację Google Play, klikając „Let’s Go!”.

12

12. W serwisie Google Play wyszukujemy (klikając lupę w prawym górnym rogu) aplikację o nazwie FakeGPS. W markecie znajduje się kilka aplikacji o takiej nazwie, wybieramy tę, która jest na zrzucie ekranu. Instalujemy ją.

13

13. Po instalacji otwieramy Program Fake GPS, zaznaczamy lokalizację w której się znajdujemy i klikamy „Set location” Program zminimalizuje się do górnej belki. Następnie wyszukujemy i pobieramy aplikacje Tinder.

17

14. Po uruchomieniu Tindera, logujemy się na swoje konto na Facebooku, często przy pierwszej próbie logowania wyskakuje komunikat błędu.

18

Zatwierdzamy, klikając „Super” i ponawiamy próbę zalogowania się, za drugim razem nie powinno być już problemów.

15. Po uruchomieniu Tindera, łączymy swoje konto z profilem na Facebooku i zaczynamy korzystać z aplikacji.

tinder-na-komputer

UWAGI:
1. Kiedy będziemy chcieli uruchomić Tindera ponownie, zawsze najpierw trzeba uruchomić Fake GPS, po ustawieniu lokalizacji za pierwszym razem, zostanie ona zapamiętana, więc wystarczy uruchomić go, kliknąć „Set location” i włączyć Tindera.

22

2. Jeżeli w trakcie próby pobrania aplikacji z Google Play widzimy poniższy błąd:

14

Należy zamknąć aplikację BlueStacks (ikona znajduje się w zasobniku systemowym, obok zegarka) i uruchomić ją ponownie (skrót na pulpicie) lub po prostu zrestartować komputer.

20

Na koniec jeszcze krótki filmik przedstawiający cały etap instalacji.

Justyna
Autor:

Justyna Mądro

Od 3 lat pracuje na stanowisku specjalisty ds. social marketingu w agencji interaktywnej Deva Group. Interesuje się działaniami SEM.

 • Janusz Ratajczyk

  Cześć,
  Po zrobieniu wsystkich kroków pojawia mi się taki komunikat jak na zdjęciu, za nic nie mogę go zamknąć, nie ważne co klikam. Wiecie co z tym zrobić?

  • Paweł Pietreniuk

   Mam ten sam problem. Daj znać czy coś wydumałeś

   • selkir

    Jaki przycisk? Mam ten sam problem i nie wiem co robić.

 • Andżej

  Jak napisać wiadomość na tinderze, bo klawiatura w ogóle nie działa dla tej aplikacji?

 • Andżej

  Mam problem z FakeGPS i Tinderem. Zamiast ustawiać mi lokalizację, którą ustawiłem, wybiera mi jakąś miejscowość na Węgrzech. Za każdym razem muszę ustawiać na nowo, a Tinder w ogóle nie działa. Za pierwszym razem udało mi się zalogować, ale teraz po włączeniu pokazuje mi się tylko logo Tindera i nic nie mogę zrobić.

O blogu

Szukasz informacji ze świata Search Engine Marketingu?

Znalazłeś.

Starannie wyselekcjonowane wiadomości i nowości przygotowywane są przez ekspertów DevaGroup w oparciu o ponad setkę źródeł oraz własne testy i doświadczenia.

Zapraszamy do lektury!

Znajdź nas w Google+

Ostatnie wpisy

Social Linkblog


Pozycjonowanie

Social Media