Jak założyć stronę na Facebooku

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 06.2010
 

KROK 1. Na stronie głównej wchodzimy w link umieszczony pod panelem rejestracji: „Utwórz stronę dla gwiazdy, zespołu lub firmy.”

KROK 2. Mamy do wyboru stworzenie strony oficjalnej lub społecznościowej. Strony oficjalne tworzy się jeżeli jest się przedstawicielem osoby, firmy, zespołu lub produktu i ma się pozwolenie na utworzenie strony na Facebooku. My wybieramy stronę oficjalną dla marki i klikamy strona internetowa. Pamiętajcie o wybraniu nazwy dla strony. Nazwę strony można później zmienić pod tym adresem: http://www.facebook.com/username/ jednak możliwe jest to tylko gdy posiada się więcej niż 25 fanów.

KROK 3. Następnie logujemy się za pomocą istniejącego loginu lub tworzymy nowe konto. Uwaga: Potwierdzenie maila wpadło w spam na gmailu.

Tak wygląda utworzona przez nas strona na początku:

KROK 4. Ustawiamy nasze zdjęcie profilowe, możemy także tworzyć galerię i dodać nieograniczoną ich liczbę.

KROK 5. Strony działają podobnie jak profile użytkowników. Dodaj jak najwięcej informacji o sobie pod zdjęciem profilowym, a także w zakładkach. Im masz bogatszą stronę, tym więcej przyciągniesz użytkowników.

KROK 6. Aktualizuj swój profil! Częsta interakcja z fanami jest konieczna do promocji marki czy firmy.

Justyna Mądro
Były pracownik na stanowisku Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży. Aktualnie: Menedżer ds. marketingu e-commerce w Multibrand Decofire.pl.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...
Przewiń do góry