Koniec spamu na Facebooku!

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 10.2012
 

Tak, tak, wielu naszych znajomych gra w przeróżne gry na Facebooku, które wysyłaja lawinowo powiadomienia do znajomych tych osób o ich wynikach, osiągnieciach czy dotarciu na kolejny level. Od dziś z tym koniec! Facebook postanowił zwalczać niechciane posty, które są w naszym mniemaniu bezwartościowe i jedyne co powodują, to zaśmiecanie naszych Tablic.

Facebook rozpoczął akcję blokowania automatycznego publikowania powiadomień z aplikacji. Bo przecież jak tylko wyraziliśmy zgodę na publikowanie treści w naszym imieniu, znajomi byli zasypywani powiadomieniami. Teraz, aby opublikować coś, trzeba będzie kliknąć specjalnie zaprojektowany button, a to przecież zabiera czas, więc istnieje możliwość, że ludzie będą z niego korzystać rzadko.  Dzięki temu, ich znajomi równie rzadko będą otrzymywać bezużyteczne powiadomienia.

Oczywiście, nadal zostaną standardowe funkcje wyrażane przez wciąż obecne komunikaty „Polubił”, „Był”, „Wysłuchał” etc.

Justyna Mądro
Były pracownik na stanowisku Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży. Aktualnie: Menedżer ds. marketingu e-commerce w Multibrand Decofire.pl.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...
Przewiń do góry