Kto jest realny w nierealnym świecie facebooka?

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 08.2012
 

Wszyscy znajomi, których posiadasz na Facebooku rzeczywiście są Twoimi znajomymi w realu? Zadtanów się dobrze, czy nie ma wśród nich kogoś, kto tylko kolekcjonuje znajomych by wykonywać różne akcje, np. komentować lub lajkować posty. Jeśli rzeczywiście nie masz nikogo takiego w gronie znajomych sprawdź, jak nie wpaść w ręce takiego fikcyjnego użytkownika.

Jeśli do grona swoich znajomych zaprasza Cię kobieta z pięknym zdjęciem profilowym, posiadająca tysiące znajomych i otagowana na wielu zdjęciach, możesz być pewien, otrzymałeś zaproszenie z fikcyjnego konta.

Firma Barracuda Labs przeprowadziła badania, z których wynika, że

  • Ponad połowa właścicieli fikcyjnych profili określa się jako biseksualiści
  • Fałszywe profile mają zwykle kilka razy więcej znajomych niż konta prawdziwe
  • W większości (97%) osoby zakładające fałszywe profile wybierają płeć żeńską, podczas gdy realnie kobiet na Facebooku wedle badania jest 40%. Zapewne wynika to z faktu, że skoro więcej na Facebooku jest panów, to pewnie przyjmą z ochotą zaproszenie pięknej nieznajomej.
  • Prawie połowa właścicieli fikcyjnych kont nigdy nie opublikowało żadnego wpisu

 Jeśli więc widzisz zaproszenie takiej osoby, najzwyczajniej w świecie je zignoruj. Problem zapewne będzie narastał, gdyż już na chwilę obecną 9% kont założonych na Facebooku nie spełnia regulaminu. Ciekawe, jak serwis postanowi walczyć z fałszywymi profilami. Jeśli macie jakieś pomysły, piszcie w komentarzach.

Justyna Mądro
Były pracownik na stanowisku Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży. Aktualnie: Menedżer ds. marketingu e-commerce w Multibrand Decofire.pl.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...
Przewiń do góry