Na Facebooku rozdają iPhone’y?

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 02.2013

Który to już konkurs opierający się na dziwnej zasadzie – rozdamy, jak udostępnicie i polubicie? Takich akcji na Facebooku były już niezliczone ilości. Co tym razem wymyślili twórcy?

Już cały internet huczy o tym, jakie to konkursy pojawiły się na profilu iPhone (oczywiście fake’owym). Otóż pomysłodawca konkursu opublikował informację, jakoby otrzymał 500 sztuk iPhona 5 i ze względu na brak folii ochronnej na opakowaniu nie może ich sprzedać, więc rozda tym, którzy zalajkują profil i udostępnią informację. Niestety, naiwnych znalazło się więcj, niż dało się sądzić. Ludzie wpisywali kolory smartfona, jaki chcą dostać i uparcie lajkowali. Kilkadziesiąt tysięcy osób dało się nabrać na taki tani chwyt.

Ale to nie koniec. Po kilku dniach na tym samym profilu pojawiła się informacja o następnym losowaniu, tym razem iPhone’ów 4. Profil polubiło już ku uciesze organizatorów kilkadziesiąt tysięcy fanów.

Najgorsze w całym zamieszaniu jest chyba jednak to, że ludzie nie potrafią czytać ze zrozumieniem. W poście jest bowiem wyraźnie napisane, że organizator „wylosuje osoby, które udostępnią ten status i polubią naszą stronę”. Nie ma ani słowa o żadnej wygranej, dostarczaniu nagród.

Uwaga, fani, którzy już uwierzyli i kliknęli – zostaliście oszukani i zasilacie kolejną farmę fanów. Niestety – brutalna to ale prawda. Możecie jeszcze cofnąć ‚lubienie’ strony i ostrzegać znajomych.

Co sądzicie o takich akcjach? To oszustwo czy bazowanie na naiwności? Czekamy na wasze opinie w komentarzach.

Justyna Mądro
Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...
Chcesz spróbować? ikona widgetu

Zadzwoń do eksperta Google Ads,
aby otrzymać

375 zł bonus na reklamę

bezpłatną analizę konta

wstępny plan strategii Google Ads

estymację kosztów i efektów

dopasowaną ofertę

Zadzwoń do nas pod numer
800 880 991

Zadzwoń do eksperta
od pozycjonowania,
aby otrzymać

bezpłatną analizę potencjału

niezobowiązującą wycenę

dopasowaną ofertę

Zadzwoń do nas pod numer
800 880 991

Zadzwoń do eksperta
od Facebook Ads,
aby otrzymać

bezpłatną analizę potencjału

niezobowiązującą wycenę

dopasowaną ofertę

Zadzwoń do nas pod numer
800 880 991