Na Facebooku rozdają iPhone’y?

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 02.2013
 

Który to już konkurs opierający się na dziwnej zasadzie – rozdamy, jak udostępnicie i polubicie? Takich akcji na Facebooku były już niezliczone ilości. Co tym razem wymyślili twórcy?

Już cały internet huczy o tym, jakie to konkursy pojawiły się na profilu iPhone (oczywiście fake’owym). Otóż pomysłodawca konkursu opublikował informację, jakoby otrzymał 500 sztuk iPhona 5 i ze względu na brak folii ochronnej na opakowaniu nie może ich sprzedać, więc rozda tym, którzy zalajkują profil i udostępnią informację. Niestety, naiwnych znalazło się więcj, niż dało się sądzić. Ludzie wpisywali kolory smartfona, jaki chcą dostać i uparcie lajkowali. Kilkadziesiąt tysięcy osób dało się nabrać na taki tani chwyt.

Ale to nie koniec. Po kilku dniach na tym samym profilu pojawiła się informacja o następnym losowaniu, tym razem iPhone’ów 4. Profil polubiło już ku uciesze organizatorów kilkadziesiąt tysięcy fanów.

Najgorsze w całym zamieszaniu jest chyba jednak to, że ludzie nie potrafią czytać ze zrozumieniem. W poście jest bowiem wyraźnie napisane, że organizator „wylosuje osoby, które udostępnią ten status i polubią naszą stronę”. Nie ma ani słowa o żadnej wygranej, dostarczaniu nagród.

Uwaga, fani, którzy już uwierzyli i kliknęli – zostaliście oszukani i zasilacie kolejną farmę fanów. Niestety – brutalna to ale prawda. Możecie jeszcze cofnąć 'lubienie’ strony i ostrzegać znajomych.

Co sądzicie o takich akcjach? To oszustwo czy bazowanie na naiwności? Czekamy na wasze opinie w komentarzach.

Justyna Mądro
Były pracownik na stanowisku Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży. Aktualnie: Menedżer ds. marketingu e-commerce w Multibrand Decofire.pl.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...
Przewiń do góry