Najlepsze aplikacje na Facebooka

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 05.2014

Aplikacje na Facebooka mają bardzo wiele przydatnych funkcji. Administratorzy fanpage’y cenią je najbardziej za możliwość lepszej organizacji profilu. Aplikacje na Facebooku mogą zostać podpięte do profilowych zakładek, dzięki czemu umożliwimy użytkownikom łatwy dostęp do naszej strony internetowej, kanału na YouTube czy konkursu. Drugą, istotną funkcją jest zapewnienie internautom rozrywki. Tysiące aplikacji to tysiące różnych możliwości, które sprawiają, że korzystanie z serwisu jest jeszcze ciekawsze.

Wszystkie aplikacje do Facebooka są dostępne po zainstalowaniu ich na profilu. Jedną z najchętniej instalowanych aplikacji jest Status 3D Analyzer, który umożliwia analizowanie najchętniej używanych słów przez naszych znajomych. Ta aplikacja FB umożliwia stworzenie mapy słów najczęściej pojawiających się na profilu wybranej osoby. Ważne jest tylko, aby wybrać osobę, która ma odpowiednie ustawienia prywatności (udostępnia publicznie swoją tablicę). Status 3D Analyzer pozwala także dowolnie dostosować krój i kolor czcionki. Poniżej przykład najchętniej stosowanych słów u jednego z moich znajomych.

aplikacja-na-facebooka

Ta aplikacja na Facebooku jest dostępna po wpisaniu w wyszukiwarce serwisu nazwy: Status 3D Analyzer.

Użytkownicy uwielbiają szpiegować swoich znajomych. Dlatego bardzo dużą popularnością cieszą się także aplikacje na Facebook pokazujące mapę połączeń z naszymi znajomymi. Jedną z aplikacji, która oferuje tę opcję jest Friends World Map (można zainstalować ją wchodząc pod ten link).Możemy zobaczyć w niej listę naszych powiązań, które bardzo często obejmują nie tylko Polskę, ale całą Europę. Wygenerowaną grafiką możemy podzielić się ze znajomymi na profilu.

aplikacje-facebook

Jeśli jesteśmy już w tematyce podróżniczej, warto wymienić także aplikacje dla Facebooka, które pomagają w stworzeniu mapy naszych połączeń i podróży, jakie dotychczas odbyliśmy. Doskonałym narzędziem jest Trip Advisor (dostępna tutaj), bardzo popularna aplikacja pomagająca stworzyć sieć miejsc, jakie odwiedziliśmy.

aplikacje-facebook

Kolejna aplikacja do Facebooka, która może zainteresować użytkowników to Birthday Cards (dostępne tu). Aplikacje na Facebooka umożliwiające wysłanie kartki urodzinowej naszym znajomym są bardzo praktyczne – po pierwsze: w jednym miejscu gromadzą wszystkich znajomych, którzy mają urodziny w danym miesiącu, dzięki czemu nie zapomnimy o żadnej ważnej dacie, a po drugie: w czasie, kiedy większość osób ogranicza się do pisania życzeń na tablicy, mamy niepowtarzalną okazję, aby się wyróżnić.

aplikacje-facebook

Na koniec tego krótkiego zestawienia jeszcze jedna bardzo przydatna opcja. Jak wiadomo aplikacje na FB to nie tylko rozrywka i zabawa, ale także w pewnym stopniu niebezpieczeństwo. Niektóre aplikacje czy linki publikowane przez naszych znajomych mają wyłudzać nasze dane osobowe lub pełnić funkcję swoistych wirusów, które przez publikację niechcianej treści, stają się błyskawicznym nośnikiem scamu. Z pomocą przychodzi aplikacja Norton Safe Web (można zainstalować tu), która analizuje treść, jaka wyświetla się na naszym profilu, dokonując oceny linków opublikowanych przez naszych znajomych. Dzięki temu, wiemy, na jaki link lepiej uważać.

aplikacje-facebook

Jak widać, aplikacje do Facebook mają wiele bardzo różnych zastosowań i oferują liczne możliwości użytkownikom. Warto jednak rozważnie wybierać te aplikacje FB, z których chcemy korzystać. Najlepiej wybierać spośród najbardziej popularnych aplikacji, które dostępne są w Centrum Aplikacji Facebooka (tutaj). Warto dodać, że znane portale jak Spotify, Vimeo czy Soundcloud również oferują możliwość korzystania ze swoich zbiorów w ramach aplikacji. Wybrana aplikacja Facebooka może okazać się tą, która bardzo ułatwi Tobie i Twoim znajomym funkcjonowanie w tym serwisie. 

Justyna Mądro
Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (2 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...

Komentarze są wyłączone.

Chcesz spróbować? ikona widgetu

Zadzwoń do eksperta Google Ads,
aby otrzymać

375 zł bonus na reklamę

bezpłatną analizę konta

wstępny plan strategii Google Ads

estymację kosztów i efektów

dopasowaną ofertę

Zadzwoń do nas pod numer
800 880 991

Zadzwoń do eksperta
od pozycjonowania,
aby otrzymać

bezpłatną analizę potencjału

niezobowiązującą wycenę

dopasowaną ofertę

Zadzwoń do nas pod numer
800 880 991

Zadzwoń do eksperta
od Facebook Ads,
aby otrzymać

bezpłatną analizę potencjału

niezobowiązującą wycenę

dopasowaną ofertę

Zadzwoń do nas pod numer
800 880 991