Nie Facebook, a Microsoft?

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 05.2011
 

Jeszcze trzy dni temu poinformowaliśmy Was, że Facebook poważnie myśli o przejęciu komunikatora Skype, a jego największym konkurentem w tej kwestii jest firma Google (więcej o tym : tutaj). Jednak plany te szybko uległy zmianie, gdyż dzisiaj (jak poinformował The Wall Street Journal) do gry wkroczył trzeci gigant – Microsoft, który od samego początku zdyskwalifikował konkurencję oferując 7 miliardów dolarów za Skype.

Kupno Skype – serwisu, który łączy miliony użytkowników z całego świata poprzez internetowe rozmowy i wideokonferencje – dostarczy Microsoftowi rozpoznawalnej marki w Internecie w czasach, gdy bardzo trudno o nowych użytkowników i zachęceniu ich, do korzystania z własnych produktów.

Do tej pory Microsoft zainwestował ogromne sumy w promocję i rozwój własnej wyszukiwarki internetowej – Bing, dzięki czemu konkurencja (Google Inc.) osiągnęła zaledwie 65% na rynku wyszukiwarek w USA.

Kwota bliska 8 miliardów dolarów, którą Microsoft ma zamiar zapłacić za Skype, będzie największym wydatkiem w historii amerykańskiego giganta od przeszło 36 lat. Dla przypomnienia w 2007 roku, Microsoft zapłacił 6 miliardów dolarów,aby zdobyć aQuantive Inc – firmę oferującą reklamy online. Wielu obecnych i przeszłych kierowników Microsoftu twierdzi, że ich firma znacznie przepłaca w transakcjach, na szczęście nie ma to odwzorowania w ich wynagrodzeniach.

Teraz zasadnicze pytanie do Was : Którą z tych 3 firm (Facebook, Microsoft, Google) widzielibyście jako właściciela Skype i dlaczego?

Informacja z ostatniej chwili : Microsoft stał się właścicielem Skype za kwotę 8,5 mld dolarów. Steve Ballmer – szef Microsoftu – cieszy się bardzo z udanego zakupu, mówi również, że Skype będzie rozpowszechniany na wszystkich platformach Microsoftu : Xbox, Kinect oraz Windows Phone. Dla osób nie korzystających z oprogramowania Microsoftu ważną informacją jest, że Skype dalej będzie rozwijany, jak to miało miejsce do tej pory, również dla alternatywnych systemów operacyjnych.

Justyna Mądro
Były pracownik na stanowisku Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży. Aktualnie: Menedżer ds. marketingu e-commerce w Multibrand Decofire.pl.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (1 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...
Przewiń do góry