Reklamy na facebooku

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 01.2013
 

Facebook marketing to nic innego, jak szereg działań promujących daną firmę, markę, osobę lub produkt. Do tego typu zadań można wykorzystywać wiele narzędzi. Na facebooku znajdziemy ich wiele, ale najważniejszą są reklamy. Jak ich używać?

Facebook ads to reklamy, które mechaniką działania przypominają Google Adwords. Można je świetnie targetować, tj. ustawiać takie parametry reklam, by trafiały do odpowiednich użytkowników – potencjalnych zainteresowanych (fanów, konsumentów, kupujących). Przy facebook ads możemy ustalać wiek, płeć, miejsce zamieszkania, zainteresowania (lub powiązania z danym tematem) takiej osoby, do której mamy trafić.

Ile kosztuje reklama na Facebooku

Reklama na facebooku kosztuje tyle, ile tak naprwdę zaplanujemy. Wszystko zależy od tego, jaki budżet chcemy przeznaczyć na działania promocyjne. Jedno kliknięcie w reklamę wyceniane jest indywidualnie i może kosztować np. 0,07 Euro. Możemy oczywiście podać budżet całościowy na całą kampanię.

Kampanie na facebooku są skuteczne, ale wiele zależy od tego, jak pomysłowo skonstruujemy relamę – tj. jakie zdjęcie dobierzemy i jaki tekst wpiszemy w okienko obok.

 

Justyna Mądro
Były pracownik na stanowisku Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży. Aktualnie: Menedżer ds. marketingu e-commerce w Multibrand Decofire.pl.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...
Przewiń do góry