Rozmowa na Facebooku dozwolona

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 09.2012
 

Faceboook został wyposarzony w narzędzie do komunikacji – prosty czat, który ma zaimplementowaną listę znajomych z naszego profilu – to wygodne i przyjemne rozwiązanie. Komunikator informuje nasz także, kto jest on-line. Dzięki niemu możemy się szybko i skutecznie porozumiewać. Jeśli danej osoby nie ma w tej chwili na Facebooku, napiszcie tekst w chmurce czata, a system wyśle ją w postaci wiadomości.

Takie są oto zalety komunikatora. Ale to nie wszystko. Facebook czat posiada także całkiem liczne grono emotikonek, dzięki którym możemy zwizualizować swoje aktualne emocje. Niestety, w tej kwestii należy uważać, gdyż używanie uśmiechniętych buziek możę szybko wymknąć się spod kontroli. Jeśli ich nadużywasz, możesz zmęczyć rozmówcę. Lepiej przeczytaj zdanie na głos i oceń czy ton odpowiada przekazowi, jaki chcesz wysłać w świat. I pamiętaj, nie kazde zdanie musi zawierać wykrzyknik. Niestety są i tacy, którzy ich nadużywają.

Na większą swobodę możemy sobie pozwolić, gdy rozmawiamy z przyjacielem, ale jeśli rozmowa ta odbywa się z kimś z kręgu pracy należy bardziej uważać i wykazać się powściągliwością w wyrażaniu emocji. Wtedy wiadomość musi być jasna, zwięzła i klarowna. Brak emotikonek w takiej wiadomości to tylko zaleta. Radosne buźki zachowajmy na prywatne rozmowy ze znajomymi.

Warto zatem pamiętać, kim jest nasz rozmówca oraz jakiego typu treści chcemy mu przekazać.

A jakie Wy macie doświadczenia z rozmów na czatach? Drażnią Was pewne zwyczaje lub sposób porozumiewania się? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach.

Justyna Mądro
Były pracownik na stanowisku Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży. Aktualnie: Menedżer ds. marketingu e-commerce w Multibrand Decofire.pl.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...
Przewiń do góry