To nie hacker.To tylko plotki.

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 05.2010
 

Obecnie rozprzestrzenia się pewne zamieszanie wokół Facebooka na temat słabo zabezpieczonych kont użytkowników, co wcale nie jest prawdą.

Niektórzy z Was mogą pamiętać podobną plotkę z lutego, która dotyczyła Automation Labs, a dokładniej szpiegowania kont użytkowników Facebooka. W obydwu przypadkach zamieszanie to jest całkowicie niepoparte żadnymi dowodami.

Wiadomość, która rozpoczęła całe to zamieszanie brzmiała mniej więcej tak:

…haker jest już w liście naszych znajomych!… Jesteśmy teraz jako przyjaciele nas samych! Musisz usunąć samego siebie z własnej listy kontaktów aby uchronić siebie przed hakerami. Aby to zrobić … przejdź do „Konto”, pójdź do „Edytuj znajomych”, tam wyszukaj swoje imię na liście i kliknij … krzyżyk aby usunąć siebie

W gruncie rzeczy ktoś znalazł dziwny problem: kiedy szukasz siebie poprzez listę Twoich kontaktów, znajdziesz siebie samego. Nawet jeśli usuniesz siebie samego jako przyjaciela, i tak nadal będziesz wyświetlany jako przyjaciel po odświeżeniu strony. Ważną rzeczą którą powinni wiedzieć użytkownicy jest fakt, że ich konta nie zostały w jakikolwiek sposób naruszone. Tak więc, jeśli Wasi znajomi dalej wieżą w te plotki, poinformujcie Ich , że całe to zamieszanie to jest tylko fałszywa pogłoska.

Justyna Mądro
Były pracownik na stanowisku Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży. Aktualnie: Menedżer ds. marketingu e-commerce w Multibrand Decofire.pl.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (1 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...
Przewiń do góry