Uwaga na kolorowego Facebooka!

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 08.2014
 

Od kilku dni pojawiają się informacje udostępniane przez naszych znajomych o tym, że istnieje możliwość zmiany koloru serwisu i dowolnej edycji barwy z podanej tabeli. Informacja pojawiła się już jakiś czas temu i wróciła jak bumerang. Tak naprawdę kolorowy Facebooku to tzw. „scam”, czyli próba wyłudzenia naszych prywatnych danych.

Wcześniejsza wersja Kolorowego Facebooka zainfekowała ponad 10.000 profili. Popularność scamu rozpoczęła się od reklamy aplikacji, w której informowano, że po pobraniu odpowiedniego oprogramowania, użytkownik może zmienić kolor głównego menu na Facebooku. Internauci byli kierowani do złośliwej witryny, która zabierała użytkownikowi token dostępu do konta, kiedy ten obejrzał filmik instruktażowy.

Nie warto również nabierać się na komentarz zamieszczane pod aplikacją, które przekonują nas, że całość świetnie działa, to kolejna sztuczka nieuczciwych twórców złośliwego oprogramowania.

Justyna Mądro
Były pracownik na stanowisku Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży. Aktualnie: Menedżer ds. marketingu e-commerce w Multibrand Decofire.pl.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...
Przewiń do góry