WhatsApp w szeregach Facebooka

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 02.2014
 

19 lutego Facebook ogłosił informację, że postanowił nabyć zakupić popularny komunikator WhatsApp, który każdego miesiąca odnotowuje liczbę 450 mln użytkowników na całym świecie. Facebook zakupił WhatsApp za niebagatelną kwotę 16 mld dolarów! 

Ogromna suma, jaką Facebook ma zapłacić za WhatsApp składa się z 4 miliardów dolarów w gotówce oraz 12 miliardów w postaci akcji firmy. Ale to jeszcze nie wszystko, jeżeli komunikator będzie nadal radził sobie tak dobrze, społecznościowy gigant przewidział dopłatę w wysokości 3 miliardów dolarów. Pełna wycena sięga więc 19 miliardów.

Ogromny wzrost zainteresowania komunikatorem był prawie całkowicie wynikiem naturalnego rozchodzenia się informacji. Marketing szeptany wśród użytkowników ma jak widać ogromną moc. WhatsApp był przez bardzo długi czas darmowy dla użytkowników. Obecnie bezpłatny jest przez pierwszy rok, później natomiast użytkownicy będą płacić abonament w wysokości 99 centów.

Justyna Mądro
Były pracownik na stanowisku Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży. Aktualnie: Menedżer ds. marketingu e-commerce w Multibrand Decofire.pl.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...
Przewiń do góry