Wybory prezydenckie na Facebooku

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 06.2010
 

Wszyscy kandydaci zostawili jakiś ślad na Facebooku. Najwięcej osób śledzi stronę Bronisława Komorowskiego, bo aż 6880. Na drugim miejscu, z minimalną stratą do prowadzącego w tej klasyfikacji, znajduje się Janusz Korwin-Mikke. Ikonkę „lubię to” kliknęło przy kandydacie partii Wolność i Praworządność aż 6538 osób. Kolejni dwaj kandydaci mają o ponad połowę mniejsze wsparcie na Facebooku, a ich samych dzieli naprawdę niewiele. Grzegorz Napieralski, który jako jedyny prowadzi swój profil a nie stronę, ma 3101 znajomych, zaś Andrzej Olechowski, niezależny kandydat, ma wsparcie 3028 osób.

Piąte miejsce pod względem fanów zajmuje marszałek Marek Jurek, ma ich 1746. Dopiero 6 pozycje w rankingu popularności na Facebooku należy się Jarosławowi Kaczyńskiemu z 1289 śledzącymi jego stronę osobami. Chwalący się użytkowaniem iPada premier Waldemar Pawlak zgromadził na swojej stronie 436 lubiące go osoby, choć trzeba zaznaczyć, że stronę na Facebooku założył dopiero przed miesiącem. Kornel Morawiecki może pochwalić 317 śledzącymi go użytkownikami FB. Jeżeli chodzi o Andrzeja Leppera, znaleźliśmy tylko stronę informacyjną, która nie daje możliwości pisania na wallu. 123 osoby kliknęło lubię przy jego nazwisku. Bogusław Ziętek zgromadził najmniej fanów na swojej stronie, bo tylko 89.

Jeżeli chcecie wesprzeć swojego kandydata, zamieszczamy linki do ich stron:

KANDYDATFANI
Bronisław Komorowski6880
Janusz Korwin-Mikke6538
Grzegorz Napieralski3101
Andrzej Olechowski3028
Marek Jurek1746
Jarosław Kaczyński1289
Waldemar Pawlak436
Kornel Morawiecki317
Andrzej Lepper123
Bogusław Ziętek89
Justyna Mądro
Były pracownik na stanowisku Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży. Aktualnie: Menedżer ds. marketingu e-commerce w Multibrand Decofire.pl.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...
Przewiń do góry