Wypromuj znajomych na Facebooku

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 02.2013
 

Facebook wprowadził nową funkcjonalność – po uiszczeniu opłaty można promować posty. Ale nie tak, jak dotychczas, własne, a posty stworzone przez naszych znajomych.

Ile to kosztuje?

Aby zacząć promować wpis znajomego należy zapłacić 7 dolarów. Czy to dużo? Nam się wydaje, że w miarę sporo, ale zdajemy sobie sprawę, że reklama dźwignią handlu 😉

Jak to zrobić?

Póki co nie wszyscy mają tę możliwość, ale serwis będzie rozszerzał funkcjonalność na kolejnych użytkowników. Aby wypromować wpis znajomego, nie trzeba mieć zgody autora.Jest jednak szereg ograniczeń w tym wszystkim, np. opłacone treści będą widoczne tylko dla osób, którym udostępnił ja autor. Nie można promować za to wpisów użytkowników posiadających więcej niż 5 tys. znajomych.

Co myślicie o takiej formie promocji? Sprawdzi się i będzie przydatna czy to raczej zbędny bajer?

 

Justyna Mądro
Były pracownik na stanowisku Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży. Aktualnie: Menedżer ds. marketingu e-commerce w Multibrand Decofire.pl.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...
Przewiń do góry