Zadbaj o swoją prywatność

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 05.2010
 

Wiele osób krytykuje brak prywatności na Facebooku, wiele jest również za tym aby tą prywatność odzyskać. Jednak nie to wnosi zbyt dużo do tematu rozpowszechniania informacji osobistych. Ale teraz, dzięki pewnemu narzędziu będziecie mogli w łatwy sposób przetestować oraz ulepszyć swoje dotychczasowe ustawienia prywatności.

Na stronie ReclaimPrivacy.org znajduje się w pełni darmowe oraz open-sourcewe narzędzie do skanowania Twoich ustawień prywatności. Niestety scanner nie obsługuje jeszcze prywatności zdjęć oraz aktualizacji statusu, ale tylko do czasu, ponieważ prace nad tymi elementami już trwają.

Sposób użycia

1. Na początku musimy dodać stronę ReclaimPrivacy.org do zakładek. (tak , sam się na początku zdziwiłem, bo myślałem że nie będzie to potrzebne, ale jednak jest)

2. Następnie przechodzimy na Facebooka, a dokładniej na stronę „Ustawienia prywatności”.

3. Klikamy na wcześniej dodanej zakładce i na ekranie powinien pojawić się scanner, który określi poprawność ustawień (obrazek poniżej).

Scanner określi, czy nasze ustawienia prywatności są dobre. Jeśli niektóre elementy będą oznaczone przez „insecure”, to należy pomyśleć nad poprawą ustawień, chyba że chcemy w łatwy sposób stracić swoją prywatność. Z panelu scannera możemy również od raz zmienić ustawienia danego elementu np. klikając „Prevent friends from sharing your data”.

Justyna Mądro
Były pracownik na stanowisku Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży. Aktualnie: Menedżer ds. marketingu e-commerce w Multibrand Decofire.pl.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (2 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...
Przewiń do góry