Zdjęcie dobrze docięte

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 04.2012
 

Jeżeli jeszcze nie macie zdjęć dostosowanych do nowego układu profili na Facebooku i wciąż zastanawiacie się, jakie parametry powinny mieć grafiki umieszczane na Waszych stronach, zajrzyjcie do naszej ściągi. Dla ułatwienia podajemy angielskie nazwy, by ułatwić poruszanie się w facebookowej przestrzeni.

1. Cover Photo
Zdjęcie w tle – największe znajdujące się na samej górze profilu powinno mieć wymiary 851×315.

2. Profile
Zdjęcie profilowe – mały kwadracik wtopiony w tło, znajdujący się po lewej stronie Cover Photo powinien mieć 180×180 (pomniejszane jest do wymiarów 125×125).

3. Tab
Zdjęcia-miniaturki różnych elementów profilu (m.in. zdjęć, listy znajomych, kliknięcia “Lubię to”) zjadujące się tuż pod Cover Photo po prawej stronie profilu mają narzuconą wielkość 111×74. Ich nie możemy zmieniać, ale warto wiedzieć.

4. Highlight
Jeśli coś uważamy za warte wyróżnienia, przygotujmy specjalną grafikę 843×403. Wówczas post będzie wyraźnie widoczny.

Jeśli potrzebna Wam ściąga obrazująca temat nieco lepiej, poniżej miniinfografika, jaką przygotował Jon Loomer.

Justyna Mądro
Były pracownik na stanowisku Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży. Aktualnie: Menedżer ds. marketingu e-commerce w Multibrand Decofire.pl.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...
Przewiń do góry