Zdjęcia na Facebooku wcale nie są bezpieczne

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 04.2011
 

Jeżeli do tej pory nie wyłączyłeś możliwości tagowania Twoich zdjęć na Facebooku, ten artykuł powinien nakłonić Ciebie do zrobienia tego : Zdjęcia stały się najnowszym sposobem dla propagatorów złośliwego oprogramowania do rozprowadzania ich spamu.

Zablokowanie możliwości tagowania usuwa jedynie Twoje imię z sugestii otagowanych osób na danym zdjęciu, ale nie ma możliwości całkowitego wyłączenia foto-tagowania i to uchybienie stwarza spamerom niemałe pole do popisu. Musimy jednak przyznać, że od pewnego czasu zespół ds. bezpieczeństwa Facebooka osiąga znaczne sukcesy w walce ze spamem. Otóż udało im się ograniczyć niechciane wiadomości o 95%, ale mimo to hakerzy wciąż odnajdują nowe to luki i chyba będziemy musieli do tego przywyknąć.

W międzyczasie do momentu usunięcia problemu radzimy Wam zachować szczególną ostrożność i przede wszystkim unikać zdjęć o dużej liczbie otagowanych osób, niekoniecznie znajdujących się na danych fotografiach.

Justyna Mądro
Były pracownik na stanowisku Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży. Aktualnie: Menedżer ds. marketingu e-commerce w Multibrand Decofire.pl.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...
Przewiń do góry