Złe zabezpieczenia Facebooka

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 06.2013
 

Jak Facebook dba o nasze dane? Okazuje się, że z niemalże z podobną łatwością można otworzyć dziecięcy pamiętnik. Serwis CNET poinformował, że Facebook w dalszym ciągu nie zmienił metody szyfrowania danych. Portal nadal używa kodów RSA o długości 1 024 bitów, który jest już nieco przestarzały. W 2010 r. amerykański Narodowy Instytut Standaryzacji i Technologii zalecał zmianę na 2 048-bitowy szyfr.

Facebook nadal nie wprowadził zaleceń NISiT. Eksperci uważają, że bardziej rozwinięte kraje mogą niewielkim nakładem sił złamać 1024-bitowy szyfr RSA. Według nieoficjalnych źródeł, portal chce w najbliższym czasie przejść na wyższe szyfrowanie, które stosuje większość dużych serwisów, jak np. Twitter.

Justyna Mądro
Były pracownik na stanowisku Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży. Aktualnie: Menedżer ds. marketingu e-commerce w Multibrand Decofire.pl.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...
Chcesz spróbować? ikona widgetu

Zadzwoń do eksperta Google Ads,
aby otrzymać

375 zł bonus na reklamę

bezpłatną analizę konta

wstępny plan strategii Google Ads

estymację kosztów i efektów

dopasowaną ofertę

Zadzwoń do nas pod numer
800 880 991