Złe zabezpieczenia Facebooka

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 06.2013
 

Jak Facebook dba o nasze dane? Okazuje się, że z niemalże z podobną łatwością można otworzyć dziecięcy pamiętnik. Serwis CNET poinformował, że Facebook w dalszym ciągu nie zmienił metody szyfrowania danych. Portal nadal używa kodów RSA o długości 1 024 bitów, który jest już nieco przestarzały. W 2010 r. amerykański Narodowy Instytut Standaryzacji i Technologii zalecał zmianę na 2 048-bitowy szyfr.

Facebook nadal nie wprowadził zaleceń NISiT. Eksperci uważają, że bardziej rozwinięte kraje mogą niewielkim nakładem sił złamać 1024-bitowy szyfr RSA. Według nieoficjalnych źródeł, portal chce w najbliższym czasie przejść na wyższe szyfrowanie, które stosuje większość dużych serwisów, jak np. Twitter.

Justyna Mądro
Były pracownik na stanowisku Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży. Aktualnie: Menedżer ds. marketingu e-commerce w Multibrand Decofire.pl.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...
Przewiń do góry