Pozycjonowanie Google Ads (AdWords)
w Niemczech

Pozycjonowanie stron w Niemczech jest zadaniem niełatwym, ale nie niemożliwym dla polskich agencji. Największa trudność dotyczy tak naprawdę kwestii lingwistycznych - niemiecki nie jest najpopularniejszym językiem obcym w Polsce. Tym niemniej doświadczone agencje, takie jak chociażby DevaGroup, bez żadnych przeszkód mogą prowadzić zaawansowane pozycjonowanie w niemieckiej wersji Google.

Pozycjonowanie stron w Niemczech - dlaczego warto stworzyć niemiecką wersję swojej witryny?

Coraz większa liczba polskich przedsiębiorców decyduje się na stworzenie niemieckojęzycznych wersji swoich witryn. Powód jest oczywisty - zależy im na biznesowej ekspansji u naszego zachodniego sąsiada. A jest o co rywalizować.

Tego rodzaju działania promocyjne najlepiej przeprowadzić z pomocą rzetelnej i doświadczonej agencji. Takiej, jak DevaGroup.

Pozycjonowanie w Niemczech z DevaGroup

Przedstawimy teraz listę podstawowych działań, jakie zazwyczaj prowadzimy w związku z pozycjonowaniem stron mających w swoim adresie rozszerzenie .de. Jest to oczywiście bardzo ogólne zestawienie - szczegóły każdej kampanii są ustalane bezpośrednio z klientem i dopasowywane do jego potrzeb oraz możliwości. Poza tym kolejność poszczególnych działań może się różnić w zależności od stopnia zaawansowania prac optymalizacyjnych.
baza-slow-kluczowych
Zaczynamy od wyboru słów kluczowych, ze szczególnym uwzględnieniem fraz long tail. Język niemiecki jest bardzo elastyczny, łatwo w nim tworzyć nowe wyrazy. Poza tym Niemcy nie stronią od anglicyzmów, także podczas korzystania z wyszukiwarki Google. Bardzo dokładna analiza słów kluczowych to podstawa sukcesu w niemieckim internecie. W międzyczasie przeprowadzamy również audyt SEO konkurencji.
agencje-seo-ikona
Następnie wybór domeny, ewentualnie subdomeny lub niemieckojęzycznej wersji strony w formie katalogu (przykładowo: twojastrona.pl/de). Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety oraz wady, które przedstawiamy klientowi.
projektowanie-ux
Następnie tworzymy nową stronę lub optymalizujemy już istniejącą. Warto pamiętać, że wszystkie działania przeprowadzamy z myślą o dobrych praktykach SEO. Dotyczy to nie tylko podstawowych prac optymalizacyjnych (meta tagi, hreflang, przekierowania, analityka, mapa strony itp.), lecz także zmian w UX oraz layoucie strony, minifikacji kodu, optymalizacji grafik itd. Do tego dodajmy wdrożenie certyfikatu SSL, a także skryptów odpowiedzialnych za płatności, przeliczanie walut czy koszyk sprzedażowy. Innymi słowy oferujemy wykonanie kompletnej strony zgodnie ze standardami SEO.
seo-icon
W dalszej kolejności zajmujemy się contentem oraz strategią linkowania. Czyli tworzymy teksty - na stronę, jak i na portale zewnętrzne - oraz poszukujemy tych miejsc w internecie, w których można umieścić wartościowe linki do witryny klienta. Teksty są oczywiście tworzone zgodnie ze standardami pozycjonowania stron z rozszerzeniem .de, tak językowo, jak i merytorycznie. Z kolei linki pochodzą wyłącznie z tych miejsc, które rzeczywiście mogą pomóc naszej witrynie w osiągnięciu lepszej pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania.

Warto także pamiętać o Google Ads. Niekiedy można spotkać się z opinią, że płatna reklama jest w niemieckim internecie o wiele ważniejsza, niż standardowe działania SEO, oparte na przykład o content czy linki. Raczej się nie zgadzamy z tym stwierdzeniem, faktem jest jednak, że zaniedbanie tej formy reklamy jest ogromnym błędem. Niemcy klikają w płatne wyniki wyszukiwania równie chętnie, jeżeli nie chętniej, niż Polacy. Dlatego w DevaGroup oferujemy nie tylko możliwość stworzenia strony po niemiecku i jej zoptymalizowania, lecz także prowadzimy zaawansowane kampanie Google Ads, również w Niemczech.

Kontakt

Jeżeli zależy Ci na dobrych pozycjach w niemieckim Google i chcesz rozszerzyć działalność na Monachium, Berlin, Hamburg, Kolonię czy Stuttgart,
zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!
Chcesz spróbować? ikona widgetu

Zadzwoń do eksperta Google Ads,
aby otrzymać

1200 zł bonus na reklamę

bezpłatną analizę konta

wstępny plan strategii Google Ads

estymację kosztów i efektów

dopasowaną ofertę

darmową rozmowę wideo

Zadzwoń do nas pod numer
800 880 991