Tworzenie aplikacji na Facebooku

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 04.2014
 

Jak zrobić aplikację na Facebooku za pomocą dostępnych narzędzi, którą podepniemy do naszego fanpage’a? Metoda jest bardzo prosta i poradzą sobie z nią nawet osoby, które nie znają HTML-a. Wystarczy skorzystać z gotowego, bezpłatnego rozwiązania, jakim jest HTML Static i dopasować je do swoich potrzeb. W aplikacji możemy zamieścić naszą stronę internetową albo przygotowany landing page.

W wyszukiwarce Facebooka wpisujemy hasło Static HTML. Serwis przekierowuje nas na podstronę, w której możemy utworzyć aplikację na nasz profil. Wybieramy granatowy przycisk – Add Static HTML to a Page.

Kliknięcie przekierowuje nas na kolejną podstronę. Z rozwijanego menu Wybierz strony Facebooka wybieramy fanpage, na którym chcemy zainstalować aplikację. Jeżeli fanpage’a nie ma na liście, możliwe, że mamy już na nim zainstalowany Static HTML. Następnie klikamy granatowy przycisk Add page tab.

Aplikacja na Facebooku podpina się automatycznie do wybranego przez nas fanpage’a. Pisanie aplikacji na Facebooka jest bardziej czasochłonne, sprawdza się wtedy, kiedy chcemy otrzymać bardziej wyszukane narzędzie. W przypadku potrzeby przekierowania użytkowników w aplikacji na  stronę internetową lub podstronę, aplikacja Static HTML sprawdza się doskonale. Przechodząc na nasz fanpage, klikamy w zakładkę z nową aplikacją, by ją edytować.

Następnie klikamy w przycisk Edit Tab.

W polu index.html wklejamy kod, w którym znajduje się link kierujący do strony internetowej oraz link do zdjęcia, które ma przekierowywać do strony. Zdjęcie możemy wrzucić na dowolny darmowy hosting obrazków np. imgur.com, albo pokazywarka.com.

Kod wygląda następująco:

<a href=”http://ADRESSTRONY.pl” target=”_blank”><img src=”http://ADRESOBRAZKA.jpg”  border=’0’/></a>

http://ADRESSTRONY.pl – to adres strony, do której ma linkować zdjęcie pokazujące się w aplikacji np. http://www.pajacyk.pl

http://ADRESOBRAZKA.jpg – to adres obrazka, który będzie wyświetlał się użytkownikom po przejściu do aplikacji. Możemy wrzucić zdjęcie na dowolny hosting obrazków i stamtąd skopiować adres.

Na końcu klikamy granatowy przycisk SAVE&PUBLISH.

Justyna Mądro
Były pracownik na stanowisku Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży. Aktualnie: Menedżer ds. marketingu e-commerce w Multibrand Decofire.pl.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (1 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...
Przewiń do góry