SEOpress – maj 2022

SEOpress – maj 2022

SEOpress
– maj 2022

John Mueller został zapytany na twitterze, czy można używać hashtagów w metaopisach, na co odpowiedział krótkim #sure (oczywiście).

Link do publikacji

Google ogłosił nowe, certyfikowane kursy Google dla amerykańskich firm. Na liście znajduje się certyfikacja SEO, mimo iż historycznie Google twierdziło, że nie będzie oferować żadnych certyfikatów SEO. Na twitterze wywiązała się dyskusja, w której czynny udział bierze m.in. John Mueller.

Link do publikacji

 

Wielokrotnie zdarzyło się już, że Google Search Console zawiera lukę w danych. Ma to związek z problemem przetwarzania danych przez Google. W maju mieliśmy do czynienia z takim problemem dwukrotnie - 2 oraz 10 maja. W obu przypadkach Google naprawiło problem kilka dni później.
Tagi rozszerzeń mapy witryny mają na celu ułatwienie właścicielom witryn przesyłanie danych do wyszukiwarki. W maju 2022 podjęto oficjalną decyzję o wycofaniu niektórych z nich. Na oficjalnym blogu Centrum pomocy wyszukiwarki Google znajdują się dokładne informacje o tym, które tagi zostaną usunięte. Ma to na celu uproszczenie rozszerzenia map witryn.
Na blogu advancedwebranking.com pojawił się ciekawy wpis dotyczący wniosków z przeprowadzonego badania podstawowych wskaźników internetowych. Na podstawie analizy 3 milionów stron internetowych będących w 20 najlepszych wynikach wyszukiwania wysunięte zostały następujące wnioski: Im wyższy ranking w Google, tym niższą wartość posiada wskaźnik LCP. 61% stron internetowych nie przeszło testu na prawidłowe wartości podstawowych wskaźników internetowych. CWV to czynnik rankingowy, ale nie jest tak ważny jak content czy linki.
Na konferencji Google I/O zostało ogłoszone, że w narzędziu Google Search Console wkrótce pojawi się nowy raport, który dotyczył będzie danych o stanie indeksowania filmów. Aktualnie w GSC wyświetlane są informacje o filmach w odniesieniu do uporządkowanych danych. Wkrótce narzędzie udostępni nam możliwość sprawdzenia także stanu ich zaindeksowania.
16 maja społeczność SEO zauważyła znaczące fluktuacje w wynikach wyszukiwania. Wszystko wskazywałoby na kolejną aktualizację algorytmu Google - Core Update, ale informacja ta nie została potwierdzona przez Google.
Na Google I/O Annie Sullivan and Michal Mocny zaprezentowali nową metrykę o nazwie INP - Interaction to Next Paint. Wskaźnik ten ma mierzyć ogólną responsywność na interakcje użytkownika ze stroną, chodzi tutaj o wszystkie interakcje, a nie tylko pierwszą. Aktualnie INP znajduje się jeszcze w fazie eksperymentalnej.
Google testuje nową wersję Google News. W testowej wersji na górze strony pojawia się komunikat: "you're using a trail version of Google News." Aktualnie nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy testy nowej wersji przeprowadzane są także w naszym kraju.
Google zaktualizowało poradnik dotyczący najlepszych praktyk dla wideo o informację, że co najmniej 80% pikseli miniatur powinno mieć tylko niewielką przezroczystość, aby umożliwić indeksowanie wideo. Upewnij się zatem, że miniatury Twojego wideo nie są za bardzo przezroczyste.
Pół roku po ostatnim Core Update, który miał miejsce w listopadzie 2021 r., Google ponownie wypuścił aktualizację głównego rdzenia algorytmu. Aktualizacja rozpoczęła się 25 maja i ma potrwać 1-2 tygodnie. Celem zmian jest ogólna poprawa trafności wyników wyszukiwania i sposobu oceniania stron przez algorytm. Podczas aktualizacji może się zdarzyć, że część stron spadnie w wynikach, lecz wskazówką od samego Google jest, aby nie poprawiać niczego po omacku.
John Mueller twierdzi, że wolniejszy czas reakcji serwera nie prowadzi do spadku wysokich wyników w Google.
Anna Jurczyk
SEO Specialist. W DevaGroup odpowiada za prowadzenie kampanii SEO, przeprowadzanie audytów i optymalizację stron internetowych klientów. Prywatnie miłośniczka podróży, aktywnego stylu życia oraz psów rasy Border Collie.

Alicja Stojek-Szewczuk
SEO Specialist. W DevaGroup zajmuje się pozycjonowaniem i optymalizacją stron internetowych klientów. Prywatnie miłośniczka dobrych książek i jogi.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (6 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...
Przewiń do góry