[Narzędzia] Sitechecker.pro

Marek Stokowski
Marek Stokowski
Archiwum 10.2019
 
[Narzędzia] Sitechecker.pro

Test narzędzia
Sitechecker.pro

Osoby na co dzień zajmujące się działaniami SEO dla strony internetowej, doskonale wiedzą, jak ważne jest analizowanie jej aspektów technicznych. Błędy na stronie potrafią zaprzepaścić ciężką pracę włożoną w zwiększanie widoczności organicznej strony. Odpowiednie audytowanie kondycji naszej strony, to nie tylko obowiązek pracowników SEO. Właściciele portali również mogą, a nawet powinni zwracać uwagę na budowę swoich stron internetowych. Na rynku znajduje się kilka dużych narzędzi, którymi możemy wykonać audyt techniczny strony. Należy do nich również narzędzie Sitechecker.pro.

 

Audyt techniczny strony

 

W narzędziu Sitechecker.pro mamy możliwość dokonania analizy technicznych aspektów dt. naszej strony internetowej. Wystarczy dodać nazwę domeny i rozpocząć audytowanie. Po dokończeniu crawlowania, mamy bardzo praktyczny widok podsumowujący wynik testu.

 

 

Nawigacja umożliwia szybkie dotarcie do listingu konkretnych błędów na stronie. Dodatkowo możemy przygotować listę „to do” wybierając interesujące nas błędy. Znacznie ułatwia to nam, pracę  przy ich eliminacji.

 

 

Mamy możliwość wygenerowania również raportu w postaci pliku PDF. Oprócz jednorazowej analizy, narzędzie umożliwia nam monitoring wykazanych wyżej parametrów. Jest to dobre rozwiązanie, gdy wdrażamy zmiany. Widzimy, jak wpływają one na kondycję techniczną naszej strony.

 

Monitoring widoczności serwisu

 

Opisywany soft, oprócz możliwości audytowania strony – daje nam możliwość monitorowania jej widoczności. Dotyczy to zarówno monitorowania jej ogólnych parametrów, jak i konkretnych słów kluczowych.

 

 

Podczas dodawania strony w postaci nowego projektu, mamy możliwość połączenia z GA i GSC, w celu zebrania w jednym miejscu dużej ilości danych na temat strony. Wspomniałem wcześniej o możliwości analizowania konkretnych słów kluczowych.

Tak wygląda podgląd trendów dt. obecności monitorowanych słów w odpowiednich przedziałach (m.in. TOP10).

 

 

Bardzo przydatną funkcjonalnością jest dostosowanie podglądu danych, do zmiany okresu, który nas interesuje. Przyjazny sposób prezentacji danych, może się przydać podczas przedstawianiu statystyk klientowi lub przełożonemu. Jedną z funkcjonalności dodatkowych jest także śledzenie linków prowadzących do strony. Możemy je zaimportować z plików wygenerowanych z różnych narzędzi oraz dodać je ręcznie podczas działań linkbuldingowych.

 

 

Dodatkowym modułem jest sprawdzanie parametrów linków do wpisaniu domeny, który znajdziemy pod adresem https://sitechecker.pro/pl/backlinks-checker/. Pozwala on zweryfikować ogólne parametry profilu linków i w darmowej wersji, sprawdzić szczegóły dla 20 linków.

 

 

Podsumowanie

 

W codziennej pracy specjalisty SEO używam wielu narzędzi, w tym również crawlerów audytujących strony. Do wyboru mamy kilka softów, ale najważniejsze jest to, by najbardziej pasował on do naszych wymagań. Warto testować nowe narzędzia, w tym również Sitechecker.pro. Dlaczego? Każdy potrzebuje innych funkcjonalności i nawet małe detale potrafią spowodować, że wybierzemy takie lub inne oprogramowanie. Dla osób, które chcą w jednym miejscu wykonywać cykliczne analizy techniczne oraz monitorować widoczność (w tym również pozycje swoich słów kluczowych) – opisane narzędzie może odpowiadać tym oczekiwaniom.

Narzędzie dziś omawiane znajdziesz pod adresem https://sitechecker.pro/pl/.

Marek Stokowski
Były pracownik na stanowisku SEO Specialist w DevaGroup, odpowiedzialny za prowadzenie kampanii SEO oraz wykonywanie rozbudowanych audytów SEO. Prywatnie motocyklista i wielbiciel psów rasy Alaskan Malamute.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (13 głosów, średnia: 4,31 / 5)
Loading...
Przewiń do góry