Pojazdy Street View kolejny raz na polskich drogach

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 05.2014
 

7 kontynentów, 8 milionów przejechanych kilometrów i zdjęcia z ponad 3 tysięcy miast. Tak w skrócie można opisać dokonania Street View. Właśnie ogłoszono dobrą wiadomość dla wszystkich miłośników wirtualnych podróży. W połowie maja polskie drogi zostaną po raz kolejny uwiecznione na mapach Google.

13 maja pojazdy Street View pojawią się w takich województwach jak: mazowieckie, łódzkie, wielkopolskie, małopolskie, świętokrzyskie, śląskie, dolnośląskie, opolskie, kujawsko-pomorskie, zachodniopomorskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie, lubelskie oraz podlaskie. Street View sprawiło, że podróżowanie palcem po mapie zyskało nowy wymiar.

street-view

Mapy Google wyposażone w funkcję panoramicznych zdjęć, umożliwiają internautom podróż bez wychodzenia z domu. Od czego się zaczęło? W 2007 r., kiedy Street View przejeżdżało właśnie swoje pierwsze kilometry, wykorzystywano tylko większy samochód z pojemnym bagażnikiem. Na dachu auta mocowano aparaty i lasery oraz urządzenia GPS, w bagażniku znajdowały się komputery. Samochody uzbrojone w taką elektronikę ruszały w drogę, początkowo fotografując tylko kilka miast w USA. Z czasem projekt nabrał rozpędu – kilka amerykańskich miast szybko zamieniło się w 7 kontynentów. Auta z kamerą na dachu i komputerem w bagażniku zostały zastąpione przez pojazdy wyposażone w bardziej zaawansowaną technologię. Najnowszy model auta Street View posiada aparat o 15 obiektywach, czujniki ruchu, twardy dysk oraz lasery, które zbierają dane.

Street View oferuje także możliwość obejrzenia trudno dostępnych miejsc. Do wykonania tego typu fotografii wykorzystuje się:

– trójkołowiec Trike

– wózek Trolley, który idealnie sprawdza się w muzeach

– skuter śnieżny Snowmobile

– plecak Trekker, który debiutował w czasie wykonywania zdjęć Wielkiego Kanionu

street-view-trolley-bike

13 maja będziemy mogli ponownie spotkać pojazdy Street View na naszych drogach. To, gdzie konkretnie pojawią się samochody Google, uzależnione jest od kilku czynników m.in. pogody i możliwości logistycznych. Mieszkańcy wielu miejscowości pojawiają się na trasie przejazdu samochodów w ciekawych strojach. Czasami możemy zobaczyć także dość nietypowe sytuacje, jak np. tygrysa dumnie spacerującego w centrum miasta. Poniżej kilka wybranych kadrów, które można znaleźć na mapach Google Street View.

funny-google-street-view-zdjęcie

street-view-śmieszne

google-street-view-śmieszne

street-view-dziwne

street-view-funny

street-view-dziwne2

Justyna Mądro
Były pracownik na stanowisku Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży. Aktualnie: Menedżer ds. marketingu e-commerce w Multibrand Decofire.pl.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...
Przewiń do góry