Pojazdy Street View kolejny raz na polskich drogach

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 05.2014
 

7 kontynentów, 8 milionów przejechanych kilometrów i zdjęcia z ponad 3 tysięcy miast. Tak w skrócie można opisać dokonania Street View. Właśnie ogłoszono dobrą wiadomość dla wszystkich miłośników wirtualnych podróży. W połowie maja polskie drogi zostaną po raz kolejny uwiecznione na mapach Google.

13 maja pojazdy Street View pojawią się w takich województwach jak: mazowieckie, łódzkie, wielkopolskie, małopolskie, świętokrzyskie, śląskie, dolnośląskie, opolskie, kujawsko-pomorskie, zachodniopomorskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie, lubelskie oraz podlaskie. Street View sprawiło, że podróżowanie palcem po mapie zyskało nowy wymiar.

street-view

Mapy Google wyposażone w funkcję panoramicznych zdjęć, umożliwiają internautom podróż bez wychodzenia z domu. Od czego się zaczęło? W 2007 r., kiedy Street View przejeżdżało właśnie swoje pierwsze kilometry, wykorzystywano tylko większy samochód z pojemnym bagażnikiem. Na dachu auta mocowano aparaty i lasery oraz urządzenia GPS, w bagażniku znajdowały się komputery. Samochody uzbrojone w taką elektronikę ruszały w drogę, początkowo fotografując tylko kilka miast w USA. Z czasem projekt nabrał rozpędu – kilka amerykańskich miast szybko zamieniło się w 7 kontynentów. Auta z kamerą na dachu i komputerem w bagażniku zostały zastąpione przez pojazdy wyposażone w bardziej zaawansowaną technologię. Najnowszy model auta Street View posiada aparat o 15 obiektywach, czujniki ruchu, twardy dysk oraz lasery, które zbierają dane.

Street View oferuje także możliwość obejrzenia trudno dostępnych miejsc. Do wykonania tego typu fotografii wykorzystuje się:

– trójkołowiec Trike

– wózek Trolley, który idealnie sprawdza się w muzeach

– skuter śnieżny Snowmobile

– plecak Trekker, który debiutował w czasie wykonywania zdjęć Wielkiego Kanionu

street-view-trolley-bike

13 maja będziemy mogli ponownie spotkać pojazdy Street View na naszych drogach. To, gdzie konkretnie pojawią się samochody Google, uzależnione jest od kilku czynników m.in. pogody i możliwości logistycznych. Mieszkańcy wielu miejscowości pojawiają się na trasie przejazdu samochodów w ciekawych strojach. Czasami możemy zobaczyć także dość nietypowe sytuacje, jak np. tygrysa dumnie spacerującego w centrum miasta. Poniżej kilka wybranych kadrów, które można znaleźć na mapach Google Street View.

funny-google-street-view-zdjęcie

street-view-śmieszne

google-street-view-śmieszne

street-view-dziwne

street-view-funny

street-view-dziwne2

Justyna Mądro
Były pracownik na stanowisku Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży. Aktualnie: Menedżer ds. marketingu e-commerce w Multibrand Decofire.pl.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...
Chcesz spróbować? ikona widgetu

Zadzwoń do eksperta Google Ads,
aby otrzymać

375 zł bonus na reklamę

bezpłatną analizę konta

wstępny plan strategii Google Ads

estymację kosztów i efektów

dopasowaną ofertę

Zadzwoń do nas pod numer
800 880 991