Poznaj szczegóły tarczy antykryzysowej

Kamil Leśniak
Kamil Leśniak
Archiwum 04.2020
 
Poznaj szczegóły tarczy antykryzysowej

Poznaj szczegóły
tarczy antykryzysowej

Sytuacja związana z koronawirusem dotyka (w mniejszym lub w większym stopniu) wszystkich. Firmy, które trzymają się dobrze, ruszyły z pomocą i darmowymi konsultacjami (zapraszamy TUTAJ), a platformy i sklepy internetowe uruchamiają darmowe pakiety usług (np. SMART i Allegro). Wszyscy starają się zareagować w tej trudnej sytuacji. Nasz rząd ogłosił niedawno elementy, które wchodzą w skład tarczy antykryzysowej. Mają one chronić nasze państwo i obywateli przed kryzysem związanym z COVID-19.

 

Wśród najważniejszych elementów tarczy antykryzysowej przygotowanej przez nasz rząd dla przedsiębiorców znajdziemy m.in.:

– możliwość zaciągnięcia pożyczki (5000 zł) z Funduszu Pracy, która powinna zostać przeznaczona na pokrycie kosztów prowadzenia działalności mikroprzedsiębiorcy,

– osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, a także zatrudnione w ramach umowy cywilnoprawnej będą otrzymywały przez 3 miesiące świadczenie w wysokości 2 tys. złotych (zmiana z 9.04),

– zwolnienie (na 3 miesiące) ze składek na ubezpieczenie społeczne oraz zdrowotne dla firm zatrudniających do 49 osób (zmiana z 9.04). Państwo pokryje połowę składek na ZUS tym przedsiębiorstwom jeśli utrzymają zatrudnienie,

– podatnicy CIT i PIT mogą odliczyć straty poniesione w 2020 roku od dochodu operacyjnego uzyskanego w roku 2019,

– odraczane zostaje wprowadzenie podatku od sprzedaży detalicznej do 1 stycznia 2021 roku,

– FGŚP może współfinansować 50% płacy minimalnej wynagrodzenia pracowników podczas przestoju danej firmy,

– osoby prowadzące działalność gospodarczą zostają zwolnione z podatku dochodowego od przychodów z tytułu otrzymania świadczenia postojowego.

Polski Fundusz Rozwoju przygotował również poradnik antykryzysowy dla przedsiębiorców. Znajdziesz go TUTAJ lub klikając w poniższą grafikę.

przewodnik antykryzysowy

Więcej informacji o zdrowiu publicznym znajdziesz na rządowej stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus.

Kamil Leśniak
Event & Marketing Manager. Zajmuje się marketingiem internetowym oraz contentem. Lubi wyzwania i pasjonuje się organizacją eventów. Prywatnie kolekcjoner autografów znanych osób.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (2 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...
Przewiń do góry