Przydatne funkcje na Instagramie, o których możesz nie wiedzieć

Marianna Płatek
Marianna Płatek
Archiwum 12.2019
 

Utworzony w 2010 r. Instagram bije rekordy popularności na całym świecie, umożliwiając rzeszom fanów udostępnianie zdjęć i filmów. Instagram to druga najczęściej pobierana bezpłatna aplikacja w sklepie z aplikacjami Apple: w 2018 roku tylko YouTube miał więcej pobrań. Wielką zaletą w porównaniu z innymi sieciami społecznościowymi jest możliwość nakładania filtrów, robienia filmików i tworzenia efektów graficznych. Instagram jest również przydatnym narzędziem do promowania marki w biznesie.

Coraz więcej osób woli robić rzeczy przy użyciu smartfonów niż z komputera stacjonarnego lub laptopa, a nawet tabletu. Jesteśmy społeczeństwem mobilnym, a Instagram to aplikacja zaprojektowana specjalnie na telefon komórkowy. Funkcje aplikacji są nawet ograniczone w wersji na komputery, co dodatkowo zachęca użytkowników do logowania się na telefonach. Instagram stale wprowadza także nowe i ulepszone funkcje (w tym filtry, pokazy slajdów, historie, Instagram TV), a także po zalogowaniu zachęca użytkowników do skorzystania z łatwych przewodników, jak korzystać z nowości. Bez wątpienia Instagram jest wyjątkowo przyjazny dla użytkownika. Prosty interfejs jest łatwy do zrozumienia dla nowych użytkowników bez względu na ich wiek. Nie musisz mieć zdolności informatycznych, aby poruszać się po różnych funkcjach tej aplikacji. Oto kilka najprostszych funkcji dostępnych na Instagramie:

Powiadomienia od osób, które lubisz najbardziej

Czy chcesz poznać czyjeś wpisy, gdy tylko wstawią nowe filmy lub zdjęcia do udostępnienia? Przejdź do danego profilu i kliknij trzy kropki menu w prawym górnym rogu. Poniżej znajdziesz opcję Włącz powiadomienia o postach. Za pomocą jednego kliknięcia system wyśle ​​Ci powiadomienie, gdy następnym razem dana osoba opublikuje nowy materiał.

wlacz-powiadomienia-o-postach-instagram

Skorzystaj z sieci VPN

Instagram jest jednym z najpopularniejszych serwisów społecznościowych na świecie. Niektóre kraje blokują jednak aplikację z powodu cenzury. Niektóre biura i szkoły mogą również blokować dostęp do Instagrama, na przykład funkcja muzyki na Instagramie może nie być w pełni funkcjonalna. Możesz obejść te zabezpieczenia i skorzystać z VPN, aby wirtualnie zmienić lokalizację Twojego urządzenia i cieszyć się pełnym dostępem do treści. VPN pomoże ukryć Twój adres IP i lokalizację.

vpn-ukryj

Monitoruj lajki

Czy wiesz, że istnieje konkretna opcja, aby zobaczyć posty, które polubiłeś w ostatnich tygodniach? Możesz w uporządkowany sposób wyświetlać zdjęcia i filmy, którym dałeś Like, a więc łatwo sprawdzisz, czy przegapiłeś jakieś niechciane polubienia. W tym celu musisz przejść do sekcji Ustawienia swojego profilu i kliknąć zakładkę Posty, które lubisz.

posty-ktore-lubisz-insta

Ukryj swoją aktywność

Jeśli nie chcesz, aby Twoje kontakty lub inni użytkownicy, którzy do Ciebie piszą prywatnie, wiedzieli, kiedy byłeś ostatnio aktywny, możesz przejść do Ustawień profilu, wybrać zakładkę Prywatność, następnie opcję Status aktywności i wyłączyć przycisk Pokaż status aktywności. Ale uwaga, jeśli wyłączysz tę funkcję, nie będziesz mógł zobaczyć kiedy inni byli ostatnio dostępni.

prywatnosc-instagram

 

status-aktywnosci-instagram

 

Zarejestruj profil firmy na Instagramie

Profil biznesowy daje możliwość dostępu do statystyk związanych z interakcją obserwujących dotyczących tego, co publikujesz, tworzeniem promocji i dodawaniem lokalizacji. Jeśli chcesz zmienić profil na biznesowy, należy przejść do zakładki Ustawienia, następnie Konto i Przejdź na konto profesjonalne.

konto-biznesowe-instagram

Przeglądaj publikacje bez przypadkowego kliknięcia

Aby uniknąć dawania polubień zdjęciom i filmom, których tak naprawdę nie lubisz, ale które chcesz zobaczyć, skonfiguruj urządzenie mobilne w trybie samolotowym, aby uniknąć wypadków. W ten sposób nie będziesz w stanie „polubić” żadnej publikacji, nawet jeśli mimowolnie naciśniesz dwukrotnie symbol serca.

tryb-samolotowy

Zablokowane konta

Jeśli z jakiegoś powodu już kogoś zablokowałeś, wchodząc w zakładkę: Ustawienia – Prywatność – Zablokowane konta, będziesz mógł zobaczyć listę wszystkich użytkowników, którzy nie mogą Cię wyszukać ani zobaczyć, co publikujesz na swoim profilu. Możesz tu również odblokować użytkownika w przypadku, gdy już naprawiłeś relacje.

zablokowane-konta-instagram

Zarządzaj swoimi filtrami

Instagram ma wiele filtrów, ale niektóre z nich są ukryte lub trudno dostępne. Możesz je uporządkować w dowolny sposób. Ponadto możesz usunąć te, których nigdy nie używasz. Do najpopularniejszych filtrów należą: Normal filter, Early Bird, X-Pro II.

Podczas edycji filmu lub zdjęcia na końcu listy filtrów kliknij opcję „Zarządzaj”. Aby zmienić kolejność filtrów, wystarczy dotknąć ikony po lewej stronie i przeciągnąć w miejsce, w którym ma być. Odznacz po prawej stronie, aby usunąć filtr z listy.

zarzadzanie-filtrami-instagram

Na koniec zamieszczamy jeszcze kilka ciekawostek:

  • Na Instagramie udostępniono dotąd ponad 40 miliardów zdjęć.
  • Konta na Instagramie codziennie osiągają 3,5 miliarda polubień.
  • Najpopularniejszym hashtagiem na Instagramie jest #love.
  • Częstotliwość korzystania z Instagrama podwoiła się w okresie od czerwca 2016 r. do 2018 r.
  • Każdego dnia powstaje około miliarda postów.
  • 63% użytkowników Instagrama korzysta z aplikacji codziennie.
  • Jedno z najbardziej lubianych zdjęć na Instagramie ma ponad 53 miliony polubień.
  • Przeciętne zdjęcie zyskuje więcej lajków, gdy jest publikowane w dni powszednie od 10 rano do 3 po południu.
  • Przeciętny użytkownik spędza na Instagramie co najmniej 45 minut dziennie.

 

Marianna Płatek
Redaktor TechWarn, strony poświęconej cyberbezpieczeństwu i technologii. Uwielbia pisać, kocha swoją niezależność. Copywriterka i tłumaczka. Podróżniczka. Freelancerka, pełna pasji dla tego, co robi.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (11 głosów, średnia: 3,73 / 5)
Loading...
Przewiń do góry