Różowy październik w DevaGroup

Patrycja Kozioł
Patrycja Kozioł
Archiwum 10.2023
 
Różowy październik w DevaGroup

Różowy październik
w DevaGroup

Październik od wielu lat jest znany jako Miesiąc Świadomości Raka Piersi. To czas, w którym szczególnie porusza się kwestie profilaktyki, diagnozowania i leczenia nowotworów u kobiet, zachęcając do regularnych badań i zwiększając świadomość ryzyka zachorowania. Jako firma włączamy się w tę akcję i szczególnie zachęcamy nasze specjalistki do zadbania o swoje zdrowie.

Spis treści

Czym jest Różowy Październik?

Od niemal 40 lat w październiku na całym świecie prowadzone są kampanie zwiększające świadomość (szczególnie kobiet) na temat nowotworów piersi. To najczęściej występujący rodzaj nowotworów u kobiet, który odpowiada także za dużą część zgonów. W Polsce stał się jedną z głównych przyczyn przedwczesnej umieralności kobiet.

Ryzyko zachorowania rośnie wraz z wiekiem, jednak ma na to wpływ wiele innych czynników: zmiany hormonalne, dziedziczne mutacje komórek czy spożywanie alkoholu. Nie sposób podać jednej przyczyny czy określić jedną grupę narażonych kobiet – choroba może zaatakować każdą osobę w najmniej spodziewanym momencie.

Rak piersi dotyka kobiety w każdym wieku, a im wcześniejsze wykrycie i rozpoczęcie leczenia, tym większe szanse na pełny powrót do zdrowia. Kluczową rolę odgrywają tutaj regularne badania profilaktyczne, które pozwalają na zaobserwowanie zmian we wczesnym stadium i podjęcie kroków w celu jak najszybszego wyleczenia zmian.

Zachęcamy do badań nasze specjalistki

Zdrowie jest najważniejsze – wszystkie inne sprawy mogą poczekać. W październiku zachęcamy nasze specjalistki do zatroszczenia się o siebie. W ciągu całego miesiąca mogą skrócić czas swojej pracy o 2 godziny, żeby zrobić badania. Zawsze lepiej zapobiegać chorobom niż je leczyć.

Dzięki regularnym badaniom, również tym samodzielnym, ewentualne zmiany mogą zostać wykryte szybko i poddane skutecznemu leczeniu. Powszechne zastosowanie mammografii znacznie zwiększyło poziom przeżywalności, a techniki leczenia stały się coraz skuteczniejsze. Wczesne wykrycie zmian to większe szanse na całkowite pokonanie tego cichego zabójcy.

To nie ostatnia taka nasza akcja – już w listopadzie podobną szykujemy dla naszych panów – specjalistów.

Źródło danych: https://www.zwrotnikraka.pl/rozowy-pazdziernik-miesiac-swiadomosci-raka-piersi/

Sekcja blog CTA Sekcja blog CTA

Sprawdź, dlaczego warto

z nami współpracować

Patrycja Kozioł
Marketing Specialist. Przeszła drogę od amatorskiego marketingu eventów do profesjonalnego prowadzenia social mediów. Jej czujne oko wyłapuje wszystkie błędy i niespójności w tekstach i na stronach internetowych. Wolny czas spędza na czytaniu kryminałów, poprawianiu przecinków i zgłębianiu kultur dalekowschodnich.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (12 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...
Przewiń do góry