SEMówka #2.15– czyli co warto przeczytać

Marta Nasiadka
Marta Nasiadka
Archiwum 04.2017
 

 

Zapraszamy do sprawdzenia naszej subiektywnej listy najlepszych artykułów o tematyce SEM, SEO i Facebook z ostatnich tygodni. SEMówka prasówka, która zbiera dobre artykuły w jednym miejscu, większość z anglojęzycznych źródeł.

Nowy certyfikat ze Stron mobilnych wymaga zdania egzaminu z metod tworzenia i optymalizacji stron mobilnych. Na razie egzamin dostępny tylko w języku angielskim. Egzamin znajdziecie na swoim profilu Google Partners.
Twoje działania na Facebooku są widoczne w statystykach Analytics jako facebook/referral? Zacznij właściwie tagować kampanie reklamowe, aby uzyskać poprawne dane w Google Analytics.
Nowy wskaźnik dostępny w AdWords dla kampanii Google Shopping. Sprawdź Konwersje po wyświetleniu, które pokazują, że klienci widzą Twoją reklamę i nie klikają w nią, ale dokonują konwersji na stronie.
Ciekawy wpis, który tłumaczy dysproporcje w liczbie sesji i kliknięć.
Zamień użytkowników internetu w klientów.
Trochę ciekawych statystyk dotyczących social mediów. Dowiemy się, że najszybciej rozwijającym social medium jest Instagram oraz, że aż 74% użytkowników internetu korzysta z social mediów.
Marta Nasiadka
Były pracownik na stanowisku Senior SEM Specialist w agencji DevaGroup. Certyfikowana Specjalistka Google Ads i Analytics. W tematyce Google AdWords porusza się jak ryba w wodzie. Subskrybując ponad setkę blogów SEM, jest w samym centrum wiadomości z branży.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (4 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...
Przewiń do góry