W jakich godzinach publikować posty?

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 08.2013
 

Użytkownicy sprawdzają Facebooka przy porannej kawie czy raczej wieczorem zaraz przed kolacją? Kiedy najlepiej publikować posty, aby dotrzeć do jak największej grupy odbiorców? Sotrender opublikował właśnie raport, w którym przedstawia najdogodniejsze godziny na zamieszczanie treści w portalu społecznościowym. Specjaliści podkreślają, że godziny powinny być przede wszystkim dostosowane do naszej grupy docelowej.

Coraz częściej zdarza się, że osoby zajmujące się prowadzeniem komercyjnych stron na Facebooku pracują w trybie zmianowym w celu dostosowania komunikacji do nawyków jej grupy docelowej lub planują publikację wpisów na daną godzinę, co umożliwia również Sotrender.

Jednak jak widać na poniższym wykresie, ciągle jeszcze godziny, w których polscy administratorzy umieszczają na Facebooku najwięcej postów, przypadają na tzw. „czas roboczy”, czyli czas między godz. 9-17, przy czym najczęściej wybieranymi godzinami są 10, 11 oraz 13, 15 i 16. Następnie liczba postów spada, by ponownie wzrosnąć około godz. 20.

Banki zdecydowanie najchętniej publikują wpisy o godz. 11, z kolei strony o macierzyństwie swoje publikacje planują przede wszystkim na godz. 9 i 10. Natomiast administratorzy profili poświęconych alkoholom wysokoprocentowym ich komunikację prowadzą najchętniej wieczorem, około godz. 20, kiedy zwykle mają miejsce okazje do spożywania tego rodzaju trunków.

Aktywność wielu administratorów koncentruje się w godzinach pracy. Tymczasem jak pokazuje poniższy wykres, warto wyłamać się poza utarte schematy i wyjść naprzeciw użytkownikom, ponieważ podczas gdy liczba postów publikowanych przez administratorów w godzinach 17-19 spada, liczba komentarzy wzrasta.

Całość badania znajduje się na blogu Sotrendera.

Justyna Mądro
Były pracownik na stanowisku Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży. Aktualnie: Menedżer ds. marketingu e-commerce w Multibrand Decofire.pl.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...
Przewiń do góry