Byliśmy na Think with Google 2019

Krzysztof Marzec
Krzysztof Marzec
Archiwum 11.2018
 
Byliśmy na Think with Google 2019

Think
with Google 2019

3-5.10.2018 uczestniczyliśmy w konferencji Think with Google organizowanej dla najlepszych firm z Polski współpracujących z Google. Organizatorem i pomysłodawcą wydarzenia jest Agnieszka Hryniewicz-Bieniek, Country Director Google Poland, a samo wydarzenie odbyło się w prestiżowych i specjalnie dostosowanych przestrzeniach The Tides w Warszawie. W tym roku na konferencję zaproszonych zostało ponad 100 przedstawicieli najlepszych marek i agencji w Polsce. DevaGroup jak co roku również znalazła się w tym gronie. Program Think with Google obejmował prezentacje na temat skutecznych działań mobile, innowacji marketingowych, optymalizacji czy działań UX. Ogłoszono również aktualizacje Google Marketing Platform i YouTube’a.

 

think-with-google-22

 

think-with-google-2

 

Wydarzenie skupiało się nie tylko na omówieniu nowości w panelu Google Ads – prezentacje dotyczyły także całego serwisu Google Marketing Platform. Omówiono możliwości łączenia ze sobą nowości w panelu oraz to, jakie wyniki uzyskują firmy, dzięki kompleksowemu korzystaniu z narzędzi Google. Pierwszego dnia prezentacje inspiracyjne obejrzeli najlepsi partnerzy i klienci Google. Poznaliśmy prognozy rozwoju rynku reklamy oraz dowiedzieliśmy się, jakie jest tempo wzrostu polskiej gospodarki, dzięki takim firmom jak nasza. Klucz do sukcesu to wspieranie eksportu i międzynarodowe e-usługi.

Amin Toufani, CEO T-Labs razem z Magdaleną Kotlarczyk z Google wprowadzili widownię w tematykę Exonomics. Amin wymienił najbardziej dynamicznie rozwijające się technologie, które mogą mieć wpływ na późniejszy obraz społeczeństwa. Zwrócił uwagę m.in. na technologię blockchain, energię odnawialną, Machine Learning i sztuczną inteligencję. Ciekawą pointę jego wystąpienia stanowi myśl, zakładająca, że do nowej rzeczywistości najlepiej dostosują się osoby, które najszybciej oduczą się tego, czego już się nauczyły. Następnie, dzięki Marcinowi Purcie z McKinsey, mogliśmy zrozumieć, czy faktycznie jesteśmy Digital Challengerem, czy tylko nam się wydaje, że jesteśmy innowacyjni.

Daniel Hulme pokazał nam, jaki wpływ mają nowe technologie na rozwój i przepływ informacji w jego firmie. Daniela miałem przyjemność słuchać dwa razy, za każdym razem doskonale wyjaśnia trudne zagadnienia, takie jak AI czy Machine Learning, zaciekawiając publiczność przytaczaniem rozmaitych przykładów, np. opisując przepływ informacji w swojej firmie czy przytaczając historię projektu demokratycznego głosowania na poziomie wynagrodzeń w firmie – zdradzę, że zakończenie było zaskakująco pozytywne. Po kolejnych prezentacjach m.in. o technologii Cloud, nadszedł czas na networking przy drinkach przygotowanych przez Pascala Brodnickiego.

 

wystapienie-think-with-google

 

Marta Pilacińska, Head of SEM DevaGroup

W kolejnych dniach m.in.: przedstawiono wyniki badań marketingowych (na rynku polskim) dotyczących zachowań zakupowych klientów. Po raz kolejny Google przypomniało o tym, że w obecnych czasach ścieżka zakupowa klienta jest skomplikowana i powinniśmy brać pod uwagę nie tylko ostatnie kliknięcie przed transakcją.

Nie mogło zabraknąć tematu UX i prędkości ładowania stron. Usłyszeliśmy o kolejnych badaniach na temat użytkowników mobilnych i jak ważna jest strona, którą bezproblemowo można przeglądać na smartfonie. Zobaczyliśmy też prosty przykład wykorzystania Google Optimize do optymalizowania stron docelowych kampanii.

Został poruszony temat reklam wideo. Specjaliści pokazali nam, jak poprawnie tworzyć reklamy oraz jak później można mierzyć ich skuteczność. Na zakończenie przeprowadzona została dyskusja na temat prowadzenia kanału na YouTubie i tego, jak można odnieść sukces, publikując filmy w internecie.

marta-pilacinska-think-with-google

 

Wydarzenie jest niewątpliwie jednym z najważniejszych i najbardziej inspirujących wydarzeń organizowanych przez Google. Głowa pełna pomysłów, kontakty i projekty do zrealizowania – bezcenne.

Dla osób zastanawiających się nad współpracą z nami – na część dotyczącą zagadnień specjalistycznych i w tematyce wykonawczej wysyłamy zawsze specjalistów. Możesz być częścią takich wydarzeń, dołączając do DevaGroup. W sekcji praca, po prawej stronie bloga, znajdziesz aktualne oferty.

 

Krzysztof Marzec
CEO, Co-Founder. Specjalista SEM, Certyfikowany Trener Google Ads oraz Certyfikowany Specjalista Ads i Analytics. Przygodę z SEO zaczął w 2005 roku. Kieruje DevaGroup, stworzył i był wieloletnim szefem działu SEO Interia.pl. Prowadzi szkolenia i wykłady m.in. w Akademii Google Partners czy na Uniwersytecie Jagiellońskim. W wolnych chwilach.. moment, mam 3-kę małych dzieci, nie mam wolnych chwil. Czemu piszę tę notkę w 3ciej osobie? Ktoś to w ogóle czyta?...

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (8 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...
Przewiń do góry