Jak dodać miejsce na Foursquare?

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 07.2014
 

Foursquare to serwis mobilny przeznaczony na smartfony, który umożliwia informowanie znajomych, gdzie obecnie się znajdujemy oraz daje nam możliwość wystawiania opinii firmom, które działają w naszej okolicy. Foursquare to idealne narzędzie promocyjne dla lokalnych przedsiębiorstw, a dla zwykłych użytkowników to także szansa na zmierzenie się ze swoimi znajomymi. Serwis wyposażony jest w mechanizmy geolokalizacji oraz grywalizacji, które w doskonały sposób nakręcają zainteresowanie użytkowników.

Aplikacja zaczęła bardzo szybko rozwijać się już w 2010 r., ogromną popularność zdobyła przede wszystkim zagranicą, ale w Polsce zaczyna korzystać z niej coraz więcej osób. Obecnie na całym świecie Foursquare ma już ponad 100 milionów użytkowników. Aplikację możemy pobrać zarówno na iOS, jak i Android.

Jak dodać miejsce na Foursquare?

Najszybciej i najprościej będzie wejść na stronę internetową Foursquare – i uzupełnić odpowiednie dane. Jesteśmy pytani m.in. o adres, kod pocztowy, konto na Twitterze czy numer telefonu. Serwis automatycznie odnajduje miejsce na mapie.

https://foursquare.com/add-place

jak-dodac-miejsce-na-foursquare

Po dodaniu miejsca przez stronę internetową, możemy odszukać je za pomocą aplikacji mobilnej i uzupełnić o zdjęcia z danego miejsca czy porady dla naszych znajomych lub innych użytkowników – np. informacje o zniżkach w danym miejscu, haśle do Wi-Fi czy naszych odczuciach na temat danego lokalu. 4sq może być naszym przewodnikiem po mieście, w aplikacji znajdziemy najbardziej popularne miejsca w danym mieście oraz opinie o nich.

Co w skrócie umożliwia nam Foursquare?

  • check-in, czyli zameldowanie się w miejscu, w którym właśnie jesteśmy
  • dodawanie opinii o miejscach, a także porad dla innych osób
  • zbieranie odznak
  • korzystanie ze zniżek, które oferują kawiarnie i restauracje dla osób uzyskujących określoną odznakę
  • skorzystanie z opcji Time Machine, która pokazuje nam ostatnie miejscach, w jakich byliśmy
  • połączenie konta z Twitterem, Facebookiem i Kloutem
  • wyświetlenie listy miejsc, które znajdują się najbliżej naszego miejsca pobytu np. najbliższej kawiarni

Pod adresem https://foursquare.com/timemachine możemy zobaczyć historię odwiedzonych przez nas miejsc w ostatnim czasie. Strona nakreśli mapę składającą się z tych punktów, które ostatnio odwiedziliśmy. Wystarczy zacheckinować się w 10 miejscach.

foursquare-time-machine

 

 

 

Justyna Mądro
Były pracownik na stanowisku Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży. Aktualnie: Menedżer ds. marketingu e-commerce w Multibrand Decofire.pl.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (2 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...
Przewiń do góry