Jak wyłączyć dodawanie ocen na Facebooku?

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 09.2014
 

Facebook od dłuższego czasu umożliwia użytkownikom ocenę pracy poszczególnych firm. Po lewej stronie profilu lokalnej firmy widnieje lista recenzji i ocen wystawionych przez internautów. Czasami firma zmienia zakres działalności z lokalnego na ogólnopolski lub po prostu chce wyłączyć dodawanie ocen na Facebooku. Jak to zrobić? Poniżej krótka instrukcja.

Warto zaznaczyć, że opcja dodawania ocen i opinii przez użytkowników dostępna jest dla tych firm, które działają jako firmy lokalne i tak zostały oznaczone na Facebooku. Aby usunąć oceny na Facebooku, wystarczy zmienić charakter naszej działalności. W tym celu, po zalogowaniu się do Facebooka i przejścia na nasz profil, musimy wybrać zakładkę Ustawienia.

jak-wylaczyc-oceny-na-facebooku

 

Następnie w lewej kolumnie wybieramy opcję Informacje o stronie.

wylaczyc-oceny-na-facebooku

Wybieramy po prawej stronie opcję edytuj przy zakładce Adres.

wylaczyc-oceny-na-facebooku

Odznaczamy opcję Pokaż mapę, zameldowania oraz ocenę na tej stronie.

wylaczyc-oceny-na-facebooku

Następnie zapisujemy zmiany. Po zapisaniu zmian na naszym profilu oceny i recenzje przestaną się wyświetlać. W każdej chwili możemy włączyć je ponownie zaznaczając wcześniejszą opcję i wpisując ponownie adres firmy.

UPDATE: po zalogowaniu się na fanpage należy wejść w ” Informacje” w lewym menu, następnie wybrać „Edytuj informacje o stronie”, wejść w sekcję „Lokalizacja” i odznaczyć checkbox „Show map and check-ins on the Page”.

Justyna Mądro
Były pracownik na stanowisku Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży. Aktualnie: Menedżer ds. marketingu e-commerce w Multibrand Decofire.pl.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (22 głosów, średnia: 1,91 / 5)
Loading...
Przewiń do góry