Kto oglądał Twój profil Facebook?

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 04.2014
 

Wiele osób przykłada ogromną uwagę do tego, kto śledzi ich w mediach społecznościowych. Przy odpowiednich ustawieniach na Naszej Klasie, mogliśmy zobaczyć, jakie osoby były na naszym profil, ale wówczas sami musieliśmy zrezygnować z anonimowości i inni widzieli, kiedy my śledziliśmy ich. Jeżeli zadajesz sobie pytanie: „Jak sprawdzić kto oglądał mój profil na Facebooku?”, koniecznie przeczytaj ten tekst. Dowiesz się z niego m.in. czy na Facebooku widac kto cie odwiedza.

Po Facebooku krąży wiele pseudoprogramów, które rzekomo umożliwiają sprawdzenie takiej funkcji. Swego czasu bardzo popularne było także sprawdzanie listy osób, które najczęściej nas odwiedzają za pomocą poniższej instrukcji: Użytkownik miał wejść na swój profil Facebook, kliknąć prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu oraz z rozwijanego menu wybrać opcję: „Pokaż źródło strony”, następnie wybierając przycisk Ctrl+F, wyszukać fragment „OrderedFriendsListInitialData”. W tym miejscu znajdowała się lista numerów ID naszych znajomych. Po wklejeniu numeru do przeglądarki np. www.facebook.com/12345, mogliśmy sprawdzić, kto z naszych znajomych jest teoretycznym podglądaczem. W praktyce prawdopodobnie są to osoby, z którymi mamy najczęstsze interakcje. Ten sposób nie jest więc odpowiedzią na pytanie: „Czy na Facebooku można zobaczyć kto oglądał mój profil?”.

Czy na Facebooku widać, kto ogląda profil? Odpowiedź jest jedna: Nie. W sieci dostępne są programy lub aplikacje, które teoretycznie pokazują, kto oglądał mój profil na Facebooku. W praktyce jednak są to złośliwe aplikacje, które podpinają się do naszego profilu i spamują tablice naszych znajomych. Po instalacji takiej aplikacji, możemy polubić w ciągu dnia tysiące profili tzw. farmy fanów. Uważajcie więc na rzekome aplikacje, których głównym celem jest wyłudzenie Waszych danych.

Justyna Mądro
Były pracownik na stanowisku Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży. Aktualnie: Menedżer ds. marketingu e-commerce w Multibrand Decofire.pl.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (2 głosów, średnia: 4,00 / 5)
Loading...
Przewiń do góry