Czy ktoś logował się na moje konto na Facebooku?

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 04.2013

Pamięć jest zawodna. Można przekonać się o tym również w mediach społecznościowych. Często po sprawdzeniu czegoś na Facebooku na cudzym komputerze zapominamy o wylogowaniu. Niby ufamy znajomym, ale w końcu nie bez powodu mówi się, że przezorny zawsze ubezpieczony. A bezpieczeństwo na Facebooku to coś, o co warto zadbać.

Jeżeli logowaliśmy się na Facebooka w innym niż zazwyczaj miejscu, np. u znajomych i nie mamy pewności, czy wybraliśmy później opcję „wyloguj”, możemy na spokojnie w domu sprawdzić, czy ktoś niepożądany nie logował się na nasze konto. Wystarczy wybrać na swoim profilu zębate kółeczko w prawym górnym rogu.

Z rozwijanego menu należy wybrać „Ustawienia konta”. Następnie z menu po lewej stronie wybieramy „Bezpieczeństwo” (drugie od góry). Po wybraniu tej opcji na samym dole strony pokazuje się pole „Aktywne sesje”. Po kliknięciu w „Aktywne sesje” wyświetli się lista miejsc, z których ostatnio logowano się na nasz profil. Jeżeli tutaj pojawi się komputer, z którego nigdy się nie logowaliśmy, należy wybrać opcję „Zakończ aktywność”. Na wszelki wypadek lepiej również zmienić hasło do profilu.

W celu zwiększenia bezpieczeństwa można także ustawić na profilu opcję, dzięki której Facebook poinformuje nas w przypadku zalogowania się na nasz profil innej osoby. W tym celu w dziale „Bezpieczeństwo” należy aktywować trzecią opcję od góry, czyli „Powiadomienia dotyczące logowania”. Dzięki temu otrzymamy powiadomienie e-mail lub SMS, jeżeli ktoś niepożądany zaloguje się na nasze konto.

Justyna Mądro
Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (2 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...
Chcesz spróbować? ikona widgetu

Zadzwoń do eksperta Google Ads,
aby otrzymać

375 zł bonus na reklamę

bezpłatną analizę konta

wstępny plan strategii Google Ads

estymację kosztów i efektów

dopasowaną ofertę

Zadzwoń do nas pod numer
800 880 991

Zadzwoń do eksperta
od pozycjonowania,
aby otrzymać

bezpłatną analizę potencjału

niezobowiązującą wycenę

dopasowaną ofertę

Zadzwoń do nas pod numer
800 880 991

Zadzwoń do eksperta
od Facebook Ads,
aby otrzymać

bezpłatną analizę potencjału

niezobowiązującą wycenę

dopasowaną ofertę

Zadzwoń do nas pod numer
800 880 991