Czy ktoś logował się na moje konto na Facebooku?

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 04.2013
 

Pamięć jest zawodna. Można przekonać się o tym również w mediach społecznościowych. Często po sprawdzeniu czegoś na Facebooku na cudzym komputerze zapominamy o wylogowaniu. Niby ufamy znajomym, ale w końcu nie bez powodu mówi się, że przezorny zawsze ubezpieczony. A bezpieczeństwo na Facebooku to coś, o co warto zadbać.

Jeżeli logowaliśmy się na Facebooka w innym niż zazwyczaj miejscu, np. u znajomych i nie mamy pewności, czy wybraliśmy później opcję „wyloguj”, możemy na spokojnie w domu sprawdzić, czy ktoś niepożądany nie logował się na nasze konto. Wystarczy wybrać na swoim profilu zębate kółeczko w prawym górnym rogu.

Z rozwijanego menu należy wybrać „Ustawienia konta”. Następnie z menu po lewej stronie wybieramy „Bezpieczeństwo” (drugie od góry). Po wybraniu tej opcji na samym dole strony pokazuje się pole „Aktywne sesje”. Po kliknięciu w „Aktywne sesje” wyświetli się lista miejsc, z których ostatnio logowano się na nasz profil. Jeżeli tutaj pojawi się komputer, z którego nigdy się nie logowaliśmy, należy wybrać opcję „Zakończ aktywność”. Na wszelki wypadek lepiej również zmienić hasło do profilu.

W celu zwiększenia bezpieczeństwa można także ustawić na profilu opcję, dzięki której Facebook poinformuje nas w przypadku zalogowania się na nasz profil innej osoby. W tym celu w dziale „Bezpieczeństwo” należy aktywować trzecią opcję od góry, czyli „Powiadomienia dotyczące logowania”. Dzięki temu otrzymamy powiadomienie e-mail lub SMS, jeżeli ktoś niepożądany zaloguje się na nasze konto.

Justyna Mądro
Były pracownik na stanowisku Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży. Aktualnie: Menedżer ds. marketingu e-commerce w Multibrand Decofire.pl.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (6 głosów, średnia: 4,33 / 5)
Loading...
Przewiń do góry