Jak założyć fanpage na facebooku

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 02.2013
 

Chcecie związać swoją przyszłość z działaniami Social Media? Najważniejsze w tym wszystkim to wiedzieć, jak jak założyć stronę na facebooku oraz ją odpowiednio poprowadzić i wypromować. Zacznijmy od początku.

Jak stworzyć fanpage na facebooku?

Aby założyć fanpage na facebooku należy w pierwszej kolejności posiadać własne konto w serwisie. Kiedy już je mamy, wystarczy na wylogowanym serwisie kliknąć „Utwórz stronę dla gwiazdy, zespołu lub firmy”.

Następnie musimy wybrać kategorię, w której chcemy umieścić stronę – musimy zdecydować, czy będzie to strona firmy, marki, artysty czy osoby. Oczywiście można to później zmienić.

Następnie musimy wybrac kategorię oraz wpisać stronę. I śmiało można rozpoczynać.

Po drodze Facebook zada pytanie: czy posiadasz już swój profil. Wówczas klikamy odpowiedź twierdzącą i wpisujemy dane do logowania do prywatneg konta.

Już wiecie jak zrobić fanpage na Facebooku? Z pewnością! Teraz pozostaje tylko dobrze go poprowadzić. O metodach promocji poczytacie na naszym blogu np. w tym artykule.

 

Justyna Mądro
Były pracownik na stanowisku Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży. Aktualnie: Menedżer ds. marketingu e-commerce w Multibrand Decofire.pl.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (1 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...
Przewiń do góry