Majestic wydrukuje Internet w 3D na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Marta Nasiadka
Marta Nasiadka
Archiwum 03.2016
 

Majestic we współpracy z Made in Space, dostawcą pierwszej na świecie drukarki trójwymiarowej używanej w kosmosie, stworzy Majestic Landscape – wizualizację Internetu w 3D. Dzieło zostanie wydrukowane przez drukarkę 3D znajdującą się na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Po raz pierwszy Internet będzie przedstawiony w fizycznej formie i wydrukowany na drukarce 3D w przestrzeni kosmicznej. Drukarka, która wykona wizualizację, została wysłana na ISS (International Space Station) rakietą Atlas V, a jej podróż na stację kosmiczną potrwa trzy dni.

Dzięki danym Majestic możliwe będzie stworzenie wizualizacji 3D, która pokaże strony internetowe cieszące się największym zaufaniem w internecie.

 

majestic_2

Dixon Jones wyjaśnia:

Przestrzeń ma ogromne znaczenie dla zespołu Majestic. Przestrzeń kosmiczna tak, jak internetowa jest olbrzymia, praktycznie nieskończona. Internet i przestrzeń kosmiczna jest możliwa do doświadczenia, ale jeszcze nie do końca zbadana. Projekt #MajesticInSpace stawia na perspektywy. Chcemy przez niego pomóc firmom w zrozumieniu działania świata online. Celem jest pokazanie, że ostateczną granicą jest człowiek i jego potencjał, a nie przestrzeń.

Made in Space – kalifornijska firma, która produkuje drukarki 3D działające w stanie nieważkości. Jej celem jest stworzenie rozwiązań, które pozwolą ograniczyć kosztowne wysyłanie sprzętu z Ziemi w kosmos.

Majestic to kompleksowe narzędzie pozwalające dowiedzieć się, w jaki sposób wszystkie strony w internecie linkują do siebie wzajemnie, dzięki największej na świecie bazy danych linków.

Zachęcamy do przeczytania artykułów z polskiego bloga Majestic:

Nowy filtr rezultatów pomoże ci uzyskać listę niedziałających podstron
Jak wydobyć wszystkie linki odnoszące się do danego anchoru?
Linki jako sposób na pozyskanie ruchu w Social Media i YouTube?

Marta Nasiadka
Były pracownik na stanowisku Senior SEM Specialist w agencji DevaGroup. Certyfikowana Specjalistka Google Ads i Analytics. W tematyce Google AdWords porusza się jak ryba w wodzie. Subskrybując ponad setkę blogów SEM, jest w samym centrum wiadomości z branży.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...
Przewiń do góry